PIKNIK LOTNICZY ŚWIDWIN 2015 (Polska, EPSN)Jak co  roku w ostatni weekend czerwca 21. Baza Lotnictwa Taktycznego w  Świdwinie obchodzi swoje święto, połączone z piknikiem lotniczym.
Już od godzin porannych rzesza miłośników lotnictwa zmierzała w stronę świdwińskiego lotniska. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć fotografów z pod znaku SPFL. Po części oficjalnej przyszedł czas na część pokazową, która rozpoczęła się od dynamicznego pokazu Su-22, okraszonego licznymi przelotami na dopalaczu. Później w powietrzu zaprezentował się „latający czołg” czyli śmigłowiec Mi-24, a zaraz po nim w podniebnym tańcu ukazał się PZL SW-4 „Puszczyk”.
W oczekiwaniu na pokaz gości z Dęblina obejrzeliśmy pokaz gaszenia pożaru w wykonaniu śmigłowca Mi-2 oraz Dromadera. Po nich zespół „Biało-Czerwone Iskry” na samolotach TS-11 Iskra dał przepiękny pokaz, przeplatany kolorowymi smugaczami.
Na zakończenie dnia jeszcze raz mogliśmy podziwiać kunszt pilotów świdwińskiego demo teamu. Kolejny piknik w Świdwinie już za nami i z niecierpliwością czekamy na następny.

Marek „dulmen” Dulewicz