Członkowie/Joanna Grzelak

 

Joa
Imię: Joanna
Nazwisko: Grzelak
Funkcja: Członek Zwyczajny SPFL
ID: 013/2010
Login: Joa
E-Mail: poczta@joannagrzelak.pl
Strona WWW: www.joannagrzelak.pl
Opis 

Fotografowanie ciekawiło i pociągało mnie od bardzo dawna – od kiedy w moim rodzinnym domu zagościł aparat marki Zenit. Później była krótka przygoda z Nikonem F75 oraz cyfrową hybrydą Kodaka – nabyłam je jako produkty zastępcze – wymarzony Nikon D100 był dla mnie nieosiągalny finansowo. Maltretowałam nimi głównie krajobrazy, a w szczególności – góry, które zawsze były dla mnie miejscem refleksji, wytchnienia od prozy życia i pozwalały na przywrócenie właściwych proporcji w mało ciekawych chwilach egzystencji.

Przyszedł jednak moment, który przewrócił to wszystko do góry nogami. Niedługo wcześniej podjęłam rewolucyjną decyzję o spełnieniu swojego marzenia o posiadaniu lustrzanki cyfrowej i kupiłam Nikona D70s. Jednak niewiele zdjęć górskich dane mi było nim zrobić, gdyż… wpadłam w szpony całkiem innego, zupełnie nowego dla mnie rodzaju fotografowania – o tematyce lotniczej.

Moja przygoda z fotografią lotniczą rozpoczęła się w 2007 roku wizytą na Air Show w Radomiu. Wyjazd na tę imprezę potraktowałam jako ciekawostkę, za którą do dzisiaj jestem głęboko wdzięczna jej inspiratorowi! Nigdy wcześniej nie sądziłam, że latające wynalazki szatana są w stanie mnie zainteresować, a jednak… stało się :)

Następne, chwilę po Radomiu były pokazy w Axalp, będące połączeniem mojej dotychczasowej pasji – łażenia z aparatem po górach, z tą nową – fotografią lotniczą. To był najfajniejszy ze wszystkich moich dotychczasowych (a więc i późniejszych) wyjazdów lotniczych… i absolutny początek nauki fotografowania lotniczego. Na szczęście miałam i mam świetnych nauczycieli. Na jeszcze większe szczęście – poznałam tam świetnych ludzi, z którymi dane mi jest przeżywać chyba najwięcej… bardzo im za to dziękuję.

Portfolio
 
Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie moga być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.