Aktualności z życia SPFL Air-Action

   19 czerwca 2010   |   85-LECIE WYŻSZEJ SZKOŁY OFICERSKIEJ SIŁ POWIETRZNYCH W DĘBLINIE

Z okazji 85-lecia Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w sobotę, 19 czerwca 2010 roku w Dęblinie zorganizowany został Piknik Lotniczy. Ciekawy program, obejmujący m.in. walkę powietrzną myśliwców MiG-29 i F-16, pokaz polskiej grupy akrobacyjnej Biało-Czerwone Iskry (7 x TS-11 Iskra), pokaz łotewskich akrobatów Baltic Bees (4 x L-39 Albatros), świeżo odremontowanego samolotu Lim-2 czy też historycznego Hawker Huricane’a przyciągnęły spore tłumy na dęblińskie lotnisko. Niestety pogoda nie sprzyjała, wobec czego samoloty prezentowały się w dość znacznej odległości od publiczności. Po szczegółową relację zapraszamy do działu “Gdzie i kiedy byliśmy“.

   18 czerwca 2010   |   LUCHTMACHTDAGEN GILZE-RIJEN 2010

Welkom op de Luchtmachtdagen 2010 – Vliegbasis Gilze-Rijen. W dniach 18-19 czerwca 2010 odbyły się największe pokazy lotnicze w Holandii, których gospodarzem jest baza lotnicza w Gilze-Rijen. Wydarzenie tej rangi skupiło w jednym miejscu rzeszę spotterów oraz miłośników fotografii lotniczej z całej Europy. W tym towarzystwie nie mogło oczywiście zabraknąć ekipy SPFL. Pomimo pewnego bałaganu ze strony organizatorów program pokazów, choć skromniejszy niż w latach poprzednich, prezentował się bardzo obiecująco. Pomimo niesprzyjającej pogody nasze karty pamięci zapełniły się wieloma fotografiami, a nasza grupa propagowała  Stowarzyszenie po raz pierwszy – oficjalnie – w Holandii. Obszerniejsza relacja w dziale “Gdzie i kiedy byliśmy”.

   13 czerwca 2010   |   XV MIĘDZYNARODOWY PIKNIK LOTNICZY W GÓRASZCE

W dniach 12-13 czerwca 2010 r. w podwarszawskiej Góraszce odbyła się kolejna, tym razem jubileuszowa, edycja Międzynarodowego Pikniku Lotniczego organizowanego przez Fundację „Polskie Orły”. Przez dwa dni tegoż weekendu lotnisko w Góraszce odwiedziła rzesza miłośników lotnictwa. Frekwencja była naprawdę imponująca, a całej dwudniowej imprezie towarzyszyła przepiękna letnia pogoda, do której Piknik ma najwyraźniej szczęście. W powietrzu działo się bardzo dużo. Swoją obecnością zaszczycili Góraszkę między innymi Hurricane i Spitfire, zespoły Flying Bulls i Baltic Bees, a jedną z najciekawszych pozycji programu był odrestaurowany SB Lim-2. Nie zabrakło oczywiście przepięknego jak zawsze pokazu Jerzego Makuli na jego Foxie czy Roberta Kowalika na Extrze 300. Góraszka to także pierwsze pokazy, na których oficjalnie zadebiutowała ekipa SPFL w nowych firmowych koszulkach, oraz na których można było osobiście zapoznać sie z albumem “Odloty hesji“, jak i jego autorem. Relacja i zdjęcia już wkrótce w dziale “Gdzie i kiedy byliśmy“, natomiast debiut ekipy SPFL już teraz znalazł swoje odzwierciedlenie na naszym forum w “Góraszkowym wątku bacstage’owym“.

   12 czerwca 2010   |   ILA 2010 W BERLINIE

W dniach 08-13 czerwca 2010 r. na berlińskim lotnisku Schönefeld odbywały się największe targi przemysłu lotniczego w Europie – ILA 2010 [Internationale Luft und Raumfahrtausstellung]. Podczas targów miały miejsce pokazy lotnicze, a piątek, sobota i niedziela były dniami otwartymi dla publiczności. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć ekipy z SPFL. Podczas pokazów można było zobaczyć prawdziwe „rodzynki”, takie jak Me 262, Bf-109 czy pasażerskiego olbrzyma A380 w pokazie dynamicznym. Fotografowanie na tej imprezie nie jest niestety najłatwiejszym zadaniem, z powodu wielu uwarunkowań. Obszerniejsza relacja wkrótce w dziale “Gdzie i kiedy byliśmy”.

   3 czerwca 2010   |   4. NÁRODNE LETECKÉ DNI 2010, PIEŠT’ANY

W dniach 29 i 30 maja 2010 roku, inaugurując sezon tegorocznych imprez zagranicznych, fotografowie SPFL odwiedzili słowacke lotnisko Piešťany, gdzie zorganizowano pokazy lotnicze – 4. NÁRODNE LETECKÉ DNI.  W powietrzu zaprezentowało się wiele maszyn, spośród których wyróżniały się uwielbiane przez nas “palniki” i Extra 300s powożona przez wielokrotnego mistrza świata w akrobacji lotniczej Zoltana Veresa. Słowacja przywitała grupę siedmiu fotografów pełnym słońcem i wysoką temperaturą, niestety niedzielne pokazy przerwała gwałtowna burza. Na relację i zdjęcia zapraszamy wkrótce do działu “Gdzie i kiedy byliśmy“.

   29 maja 2010   |   SQUADRON EXCHANGE – BELGIJSKIE F-16 W KRZESINACH

W dniach 27-28 maja 2010 roku po raz pierwszy od dłuższego czasu odwiedziliśmy 31 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Pretekstem do naszego wyjazdu były odwiedziny samolotów F-16 Belgijskich Sił Powietrznych, które wraz z załogami krzesińskich F-16, MiGami-29 oraz Su-22 trenowały wzajemną współpracę wykonując misje sojusznicze, planowanie i wykonywanie misji CAS (Close Air Support) oraz misji z wykorzystaniem samolotu AWACS. Trzynastu fotografów, dwa dni zdjęciowe, bogactwo maszyn i kompletnie nieprzewidywalna pogoda – od deszczu po ostre słońce. Więcej informacji wkrótce w dziale “Gdzie i kiedy byliśmy“.

   25 maja 2010   |   HELIKOPTEROWY MIROSŁAWIEC

12 maja 2010 roku ponownie odwiedziliśmy 12 Bazę Lotniczą w Mirosławcu. Głównym celem naszego wyjazdu było osobiste zapoznanie się z Dowódcą Bazy, dzięki którego życzliwości możemy realizować swoją pasję na terenie podległej mu jednostki. Oczywiście nie mogliśmy sobie także odmówić zrobienia paru fotografii podczas lotów, jakie odbywała 8 elt. Mimo że pogoda nie pozwoliła na zbyt dużą liczbę lotów, a tym samym i zdjęć, to widok i dźwięk startujących Su-22 i tak sprawił nam wielką radość. Kiedy już zbieraliśmy się do wyjazdu, otrzymaliśmy informację, iż pod wieczór odbędą się loty śmigłowców Mi-24 z Inowrocławia, w ramach ćwiczeń na poligonie. Pomimo iż pogoda ponownie pokrzyżowała nam plany, udało się jednak wykonać parę zdjęć, jak i zobaczyć jeden z elementów ćwiczenia, polegający na starcie śmigłowca z rozbiegu – na przednim kole. Ten swoisty „balet” wywarł na nas największe wrażenie. Więcej informacji w dziale “Gdzie i kiedy byliśmy

   9 maja 2010   |   Witaj na stronie SPFL Air-Action!!!

Witamy serdecznie na stronie Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action! To tu spotkasz znanych Ci zapewne Świrów Lotniczych. Tak, mamy swoje Stowarzyszenie. Dzięki niemu będziemy mogli jeszcze lepiej realizować swoją foto-lotniczą pasję. Chcesz się do nas przyłączyć? Zacznij od FAQ, a dowiesz się, że nie jest to takie proste. Może zabrzmi to beznadziejnie ale… nam nie zależy na tym, by było nas mnóstwo :) Chcemy, by bawili się z nami tylko ci, którzy podobnie jak my widzą pasję lotniczego fotografowania. Sitko jest bardzo gęste, ale jak już ktoś przez nie przejdzie - otrzyma wyjątkową możliwość rozwoju swojej fotografii lotniczej. Wystarczy tylko zajrzeć do działu “Dorobek” i kategorii “Gdzie i kiedy byliśmy” by się przekonać, że mieliśmy już okazję fotografować w paru fajnych miejscach :) Jak widać, strona spfl.pl ruszyła. Staramy się dopieścić ją najlepiej jak tylko potrafimy. Prosimy o informacje w przypadku znalezienia błędów. Oczywiście… najwięcej błędów pojawia się pod IE ale na to dużego wpływu niestety nie mamy :)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.