Aktualności z życia SPFL Air-Action

   27 listopada 2010   |   SPFL.PL KONTRA SPOTTER.PL

W sobotę 27 listopada 2010 roku ekipa SPFL.PL wyruszyła do Mińska Mazowieckiego, by rozegrać długo planowany mecz piłki siatkowej przeciwko zespołowi Spotter.pl. Walka była zaciekła, doping gorący, zabawy co niemiara :)  Więcej szczegółów i zdjęć w Gdzie i Kiedy Byliśmy.

   23 listopada 2010   |   ROYAL AIR FORCE MUSEUM – LONDON 2010

Muzeum Królewskich Sił Powietrznych (Royal Air Force Museum) to miejsce, które każdy pasjonat lotnictwa będący w Londynie i planując zwiedzanie tego miasta nie może pominąć. W halach wystawowych otwartego w 1972 roku muzeum zgromadzono ponad setkę latających eksponatów zarówno z początków lotnictwa jak i czasów współczesnych. Bogatą wystawę statyczną uzupełniają różnego rodzaju prezentacje interaktywne, multimedialne, a nawet 3-D, co powoduje, że w RAF Museum poznawanie historii lotnictwa jest, nawet dla osób nie interesujących się nim na co dzień fascynujące. Na pełną relację zapraszamy wkrótce.

   14 listopada 2010   |   100-LECIE MAŁOPOLSKIEGO LOTNICTWA

11 listopada 2010 roku na długo pozostanie w pamięci SPFL Air-Action. Tego dnia zostaliśmy zaproszeni na podsumowanie obchodów 100-lecia małopolskiego lotnictwa, które odbyło się w nowopowstałym gmachu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Mieliśmy zatem okazję je zwiedzić, powiększając naszą wiedzę dotyczącą lotniczych tradycji Małopolski, poznać wiele ciekawych osób krakowskiego lotniczego świata, wziąć udział w projekcji „Odlotów Hesji” na dużym ekranie wśród zgromadzonych w Muzeum eksponatów, a nawet przeżyć pewną… katastrofę? :) Szczegóły tam, gdzie zwykle.

   28 października 2010   |   DZIENNO-NOCNE EPLK

W dniu 27 października 2010 roku grupa fotografów z Air-Action, korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia Miłośników Lotnictwa Ziemi Łaskiej, fotografowała na lotnisku EPLK. Piękna jesienna pogoda sprawiła, że nastroje w grupie odwiedzających lotnisko były rewelacyjne. Niestety pierwszy (dzienny) wylot został ograniczony do startu tylko jednego samolotu. Prawdziwa uczta miała jednak miejsce tuż po zachodzie słońca, gdy w górę poszło 5 maszyn rozświetlając mrok jęzorami dopalaczy. W przerwie między wylotami mieliśmy możliwość wykonania zdjęć samolotów w hangarach oraz poznaliśmy nową prezentację multimedialną F-16, przedstawioną jak zawsze niezawodnie przez mjr. pil. Marcina Modrzewskiego. Wizytą w Łasku SPFL rozpoczęło miejmy nadzieję bogaty, sezon fotografowania naszego lotnictwa wojskowego w bazach. Relacja i zdjęcia w dziale “Gdzie i kiedy byliśmy”.

   17 października 2010   |   AXALP 2010

W dniach 11-14 października 2010 roku odbyły się coroczne treningi i pokazy szwajcarskiego lotnictwa w Alpach w pobliżu miejscowości Axalp. Ta spektakularna impreza jak zwykle ściągnęła na alpejskie szczyty wielu miłośników lotnictwa oraz wysokogórskiej wspinaczki. Nie mogło na niej zabraknąć członków SPFL. Wielu z nas pojechało do Axalp po raz kolejny ale byli i tacy, którzy zasmakowali w tym górskim fotografowaniu szwajcarskiego lotnictwa po raz pierwszy. Bez względu na doświadczenie, dla wszystkich nas Axalp to wyjątkowe zwieńczenie sezonu pokazów lotniczych i kapitalna możliwość aktywnego odpoczynku w pięknej scenerii szwajcarskich Alp. Zanim pojawi się relacja na naszej stronie, zapraszamy na forum gdzie już pojawiają się pierwsze zdjęcia zarówno lotnicze jak i backstage’owe.

   8 października 2010   |   ŚWIĘTO 2 SKRZYDŁA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO

W dniach 7 i 8 października 2010r. odbyły się obchody święta 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, dowodzonego przez gen. bryg. pil. Włodzimierza USARKA. Z okazji święta zaplanowano w Poznaniu szereg atrakcji, m.in. defiladę pododdziałów w asyście kompanii reprezentacyjnej Sił Powietrznych, przelot nad miastem samolotów wielozadaniowych F-16 oraz pokaz musztry paradnej. Niezwykle miło jest nam poinformowac, że i nasze Stowarzyszenie miało swój dość znaczny udział w obchodach tego święta. Z tej okazji przygotowaliśmy prezentację multimediąlną “F-16 w obiektywie fotografów SPFL AIR-ACTION“, którą zaprezentowano m.in. na telebimach nowootwartego stadionu piłkarskiego przed meczem “Lotnicy-Samorządowcy” jak i w Auli Uniwersystetu im. Adama Mickiewicza, gdzie ścieżkę dźwiękową filmu zastąpiła muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod batutą mjr Pawła Joksa. Wzieliśmy też (a właściwie nasze zdjęcia F-16) udział w wystawie fotograficznej zorganizowanej w Poznańskiej Galerii Malta. Życzymy wszystkiego najlepszego!

   23 września 2010   |   TACTICAL LEADERSHIP PROGRAMME – ALBACETE 2010

Płaszczyzna przygotowania samolotów w Bazie Albacete w Hiszpanii tego popołudnia wypełniona jest po brzegi samolotami z kilkunastu państw NATO. Dziesiątki techników kręcą się przy polskich, tureckich i belgijskich F-16, brytyjskich Hawkach, francuskich Mirage 2000, niemieckich Tornado czy włoskich Eurofighterach. Huk silników przygotowywanych maszyn każe sądzić, że za chwilę na naszych oczach rozegra się genialny spektakl. Z budynków wychodzą gotowi do lotu piloci. Tak wygląda normalny dzień międzynarodowego szkolenia lotniczego pod nazwą Tactical Leadership Programme, w którym od 10 września 2010 roku uczestniczą załogi pięciu eFów z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Na pełen reportaż z wizyty zapraszamy tam, gdzie zwykle.

   20 września 2010   |   NATO DAYS – OSTRAVA 2010

To już kolejna edycja tej wyjątkowej imprezy. Wyjątkowej z racji jej szerokiego aspektu, który obejmuje pokazy wielu rodzajów wojsk i wielu aktywności NATO. Nas oczywiście najbardziej interesował aspekt lotniczy. Tu wyjątkowość polegała na tym, że poza oczywiście dużą ilością atrakcji lotniczych, mieliśmy możliwość przebywania na samej linii pokazów co zdarza się niezmiernie rzadko, żeby nie powiedzieć wcale! Kolejnym wyróżnikiem tej imprezy w całorocznym kalendarzu imprez lotniczych z udziałem SPFL było to, że na żadnym z dotychczasowych spotkań nie było tylu naszych członków! Biorąc pod uwagę powyższe jesteśmy przekonani, że galeria foto w dziale Gdzie i Kiedy Byliśmy, będzie najlepszą galerią foto z Dni NATO w Ostrawie A.D. 2010 :) Na to jednak prosimy dać nam chwilkę czasu.

   12 września 2010   |   50° ANNIVERSARIO FRECCE TRICOLORI

W dniach 11-12 września 2010 roku w Rivolto we Włoszech odbyły się wyjątkowe pokazy lotnicze.  Wyjątkowe, bo zorganizowane z okazji 50 lecia grupy nazywanej we Włoszech Pattuglia Aerobatica Nationale, a znanej lepiej na świecie pod nazwą „Freecce Tricolori”. Wyjątkowe, bo z tej okazji do Rivolto przybyły wszystkie liczące się na świecie grupy akrobacyjne: Red Arrows, Patrouille de France, Patrouille Suisse, Patrulla Aguila, Biało-Czerwone Iksry, Krila Oluje oraz Royal Jordanian Falcons. Choć, co zupełnie zrozumiałe, pokazy nastawione były na prezentacje grup akrobacyjnych, w Rivolto nie zabrakło też solistów od włoskich treningowych odrzutowców (MB.339, M.346, AMX), poprzez Spartana, Tornado, na włoskim Tifone (EF-2000) ze smugaczami kończąc. Pełna relacja już wkrótce.

   5 września 2010   |   WARSZTATY SPFL PARADIZO

Każdy musi sobie czasem polatać… dlatego w dniach 03-05 września 2010 r.  zorganizowaliśmy iście odlotowe warsztaty. Celem imprezy było  testowanie najnowszych, profesjonalnych obiektywów ze stajni Nikona, nauka poprawnego kadrowania, wykorzystania światła błyskowego oraz zastanego. Podczas całych warsztatów górowały zajęcia praktyczne i – jak to w SPFL bywa – niesamowita wręcz zabawa. Z powodów technicznych [ciężko było sztucznie doświetlić samoloty na wysokościach przelotowych :) ] musieliśmy, nie bez przyjemności, do współpracy zaangażować modelki. W związku z powyższym już niebawem w dziale „Gdzie i kiedy byliśmy” pojawi się obszerniejsza relacja, ale bez nawet jednego zdjęcia samolotu! Mamy nadzieję, że to posunięcie nie zniechęci miłośników naszych zdjęć lotniczych do jej odwiedzenia. Jesteśmy wręcz przekonani, że sprawi, iż jeszcze częściej coraz szersze rzesze amatorów dobrej fotografii będą odwiedzać naszą stronę :) Skąd ta pewność? Przekonacie się już niebawem…

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.