Aktualności z życia SPFL Air-Action

   20 kwietnia 2011   |   JAJECZKO NA EPMM

W dniach 20-21 kwietnia 2011 roku dzięki uprzejmości Dowództwa 23 Bazy Lotniczej w Mińsku Mazowieckim grupa członków SPFL, miała okazję znów zobaczyć w akcji nie tylko wyjątkowo piękny samolot Mig-29 ale i prawdziwy kunszt sztuki pilotażu. Dzienno–nocne loty i piękna wiosenna pogoda – tego nam było trzeba tuż przed świątecznymi porządkami. Relacja i zdjęcia już niebawem, ale juz teraz zapraszamy do oglądania pojawiających się zdjęć na naszym forum.

   4 kwietnia 2011   |   “ODLOTY HESJI” – WYSTAWA FOTOGRAFII LOTNICZEJ

Dnia 10 kwietnia 2011 roku o godz. 11.30 w Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii lotniczej autorstwa Prezesa SPFL – Sławka “hesji” Krajniewskiego. „Odloty hesji” to wspaniale podana, iście „odlotowa” reprezentacja najlepszych zdjęć lotniczych, które powstały w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w całej Europie. Wszystkie zostały wykonane z ziemi. Lotnictwo i fotografia. Te dwie pasje od wczesnego dzieciństwa przepełniają życie hesji. Miejsca ich przecięcia zawsze znaczone są zdjęciami lotniczymi. Jego fotografie to nie tylko dokumentalno-techniczna archiwizacja lotnictwa. Autor za ich pomocą opowiada ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze – jego dynamikę i piękno! Dzięki wyjątkowemu podejściu autora do fotografii lotniczej, „Odloty hesji” to wystawa, która z pewnością zachwyci nie tylko miłośników lotnictwa! Mecenasem Wystawy jest firma Nikon – marka, z którą Sławek “hesja” Krajniewski jest związany od lat. To dzięki sprzętowi Nikona realizuje on swoje foto-lotnicze wizje bez obaw o jakość zdjęć. Partnerem Wystawy jest Akademia Nikona, natomiast patronami medialnymi są: Stowarzyszenie Polskich Fotografów Lotniczych “AIR-ACTION”, miesięcznik fotograficzny “DIGITAL FOTO-VIDEO” oraz portal “LOTNICZAPOLSKA.PL“. Druk i oprawę zdjęć wykonał PROFILAB – 55 szt. o wymiarach 100×70cm, oprawa – czarne aluminum. Na internetowej stronie www.odlotyhesji.pl znajduje się dużo więcej informacji dotyczących wystawy. Zapraszamy też na autorską stronę Sławka “hesji” Krajniewskiego – www.hesja.pl – gdzie znajdziecie Państwo między innymi potężną dawkę fotografii, których tylko niewielka część zagościła w „Odlotach hesji”. Podczas wernisażu przewidziana jest prelekcja autora. W imieniu swoim i Sławka serdecznie zapraszamy.

   25 marca 2011   |   DYSKRETNY POWIEW KLASYKI

W ostatni weekend marca na krakowskim lotnisku gościł dość egzotyczny eksponat w osobie Douglas’a DC-6B z latającej kolekcji Red Bulla, którego wizyta związana była z benefisem Adama Małysza w Zakopanem. Tego dnia na EPKK można było poczuć, że kalendarz cofnął się kilkadziesiąt lat wstecz. Na relację zapraszamy tutaj.

   1 marca 2011   |   EPKS – ZIMOWE OSTATKI

Tournee po bazach ciąg dalszy… we wtorek 1 marca 2011 roku odwiedziliśmy 31. Bazę Lotniczą w podpoznańskich Krzesinach. Założenia wyjazdu ocierały się o ideał. Bardzo duża ilość planowanych popołudniowo-wieczornych wylotów i  kapitalne warunki pogodowo-klimatyczne (zimowe słoneczko i wszechobecna śniegowa blenda) dawały nadzieję  na zdjęcia w pięknym zimowym zachodzącym świetle. Apetyt związany z wyjazdem wyostrzał fakt, że prawdopodobnie więcej okazji do zdjęć w tej scenerii w tym roku już raczej nie będzie. O tym, jak plan ten został zrealizowany przeczytać będzie można wkrótce tam, gdzie zwykle.

   23 lutego 2011   |   PIERWSZE CASY ZA PŁOTY

W środę 23 lutego 2011 roku korzystając z zaproszenia dowódcy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego przetarliśmy fotograficzne szlaki na krakowskim lotnisku. Podczas lotów metodycznych zaprezentowały się w locie Casa i Bryza. Byliśmy też świadkami widowiskowego procesu odladzania samolotów. Nie mniej niż na fotografii zależało nam na spotkaniu z Dowództwem Bazy oraz jej Rzecznikiem celem omówienia zasad przyszłej i mamy nadzieję owocnej współpracy. W czasie rozmów, Lotnicy z Balic otrzymali od nas gustowny upominek, który niebawem będzie można podziwiać na ścianie Sztabu. Relacja i zdjęcia już wkrótce.

   16 lutego 2011   |   MROŹNE EPLK – REAKTYWACJA

W dniu 16 lutego 2010 grupa reporterów SPFL po raz kolejny fotografowała i jednocześnie marzła na lotnisku w Łasku. Choć zarówno prognoza pogody, jak i lotów uległa z powodu “siły wyższej”  w ostatniej chwili zmianie, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Łupem naszych obiektywów padły nie tylko starty i lądowania, ale też seria przygotowań przed lotem, ćwiczenia na kręgu nadlotniskowym oraz sokolnik ze swoją menażerią. Relacja i zdjęcia już wkrótce.

   13 lutego 2011   |   PUCHAR ŚWIATA W VIKERSUND, NORWEGIA

W dniach 12-13.02.11 w Vikersund, odbyły się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nowa norweska skocznia mamucia nie zawiodła, już podczas piątkowych treningów, Johan-Remen Evensen poszybował na odległość 246,5m pokonując rekord świata. Na zawodach tej rangi nie mogło zabraknąć Adama Małysza i naszego fotoreportera. Na relacją i zdjęcia zapraszamy do działu “Gdzie i kiedy byliśmy“.

   11 lutego 2011   |   ROMANTYCZNY WIECZÓR NA BALICKIEJ GÓRCE

8 lutego, po “szybkiej akcji smsowej” grupka krakowskich świrów wybrała się na “górkę” zapolować na samoloty rejsowe w pięknym zachodzącym słońcu.  Romantyczne widoki rekompensują wszechobecne zimno, dzięki czemu dobre humory nie opuszczają naszej ekipy. Pełniejsza relacja wraz z zdjęciami w “Gdzie i Kiedy Byliśmy“.

   2 lutego 2011   |   WSPÓŁPRACA SPFL Z NIKON PROFESSIONAL SERVICES POLSKA

Jest nam niezwykle miło poinformować, iż SPFL oficjalnie rozpoczęło współpracę z Nikon Professional Services (NPS) Polska. Rozpoczęty w marcu 2008 roku program z założenia skierowany jest do osób, które profesjonalnie zajmują się fotografią i czynią to za pomocą sprzętu opatrzonego logiem Nikona. Kuratela Nikona nad grupą zawodowych fotografów przystępujących do NPS-u przejawia się m.in. w szybkim serwisowaniu sprzętu, którym posługują się członkowie, możliwości wypożyczenia innego narzędzia pracy na czas naprawy, możliwości testowania sprzętów: aparatów, optyki, akcesoriów czy też możliwości bezpośredniej komunikacji ze specjalistami ds. produktów i konsultowanie spraw związanych z kwestiami technicznymi oraz serwisowymi. Chociaż sam wybór marki Nikon przez sporą część fotografów zrzeszonych w SPFL pomaga w bezawaryjnej pracy, to uczestnictwo w NPS pozwoli członkom Stowarzyszenia dodatkowo zminimalizować uciążliwości wynikające z nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Po więcej informacji zapraszamy do lektury artykułu w styczniowym Biuletynie Nikon Polska.

   25 stycznia 2011   |   ZIMOWY ZLOT LOTNICZY – KOŚCIELISKO 2011

W dniach 20-24 stycznia 2011 ekipa SPFL oraz zaproszeni goście licznie stawili się w Kościelisku. Mimo iż w tym terminie nie odbywał się tam żaden Air Show, nasz zlot miał również lotniczy charakter. W pobliskim Zakopanem „latał” Adam Małysz, a konkursy Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi odbyły się aż trzykrotnie między 21 a 23 stycznia. Na skoczni stawiliśmy się podczas piątkowego konkursu. Ku naszej olbrzymiej radości właśnie tego dnia, niesiony również naszym dopingiem, Adam zdobył pierwsze miejsce. Następnego dnia „polecieliśmy” kolejką na Kasprowy Wierch, gdzie ponad chmurami mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę Tatr. Kolejną atrakcją był wieczorny kulig z pochodniami oraz obowiązkowym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i góralską kapelą. Ekipa SPFL tłumnie stawiła się również na starcie Odcinka Specjalnego rajdu samochodowego. Atrakcji było wiele, ale co najważniejsze, królowała dobra zabawa i wyśmienite humory. Obszerniejsza relacja ze zlotu, zamieszczona zostanie wkrótce w „Gdzie i kiedy byliśmy”.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.