Aktualności z życia SPFL Air-Action

   15 grudnia 2011   |   NOCNE EPKK

Grudzień, oprócz Świąt Bożnego Narodzenia, Mikołaja i wszystkiego, co z tym związane słynie z tego, że ciemniej robi się raczej wcześniej niż później. Grupa fotografów pod banderą SPFL postanowiła sprawdzić jak oświetlenie płyty lotniska w podkrakowskich Balicach radzi sobie z rozpraszaniem mroku. Efekty ich pracy podziwiać można tutaj.

   8 grudnia 2011   |   MIKOŁAJOWY ŚWIDWIN

W dniu 8 grudnia 2011 roku z okazji Mikołajek odwiedziliśmy 21 Bazę Lotniczą w Świdwinie. Piloci w swych cudownych maszynach tj. Su-22 kilkukrotnie wzbijali się w przestworza by przechwycić poruszającego się zaprzęgiem i nielegalnie naruszającego naszą przestrzeń powietrzną, a tak oczekiwanego Mikołaja z prezentami. Niestety napęd reniferowy dawał Mikołajowi niesamowitą przewagę nad stalowymi rumakami naszej armii. O tym co było dalej poczytać można tutaj.

   8 grudnia 2011   |   I ♥ ER EKSZYN

Szanowni o Wy, co kochacie Errr Ekcję yyyy Air-Action! Jeżeli macie ochotę to wyrazić na swojej koszulce to zapraszamy do nabycia naszego najnowszego wynalazku! To pierwsza koszulka Air-Action dostępna też dla osób nie będących członkami Stowarzyszenia! Mamy nadzieję, że projekt się Wam podoba W końcu wyraża ideę bliską… wszystkim? Więcej informacji znajdziecie tutaj.

   24 listopada 2011   |   F-16 NA ŁÓDZKIM LUBLINKU

W dniu 24 listopada 2011 roku na lotnisku w Lublinku miało miejsce pierwsze lądowanie samolotu wielozadaniowego F-16. Celem przylotu było sprawdzenie parametrów technicznych i operacyjnych łódzkiego lotniska oraz wyszkolenia Strażaków Lotniskowej Straży Pożarnej na wypadek, gdyby lądowanie tych samolotów na lotnisku w Łasku było utrudnione lub niemożliwe.

   11 listopada 2011   |   NIEFORMALNY ZLOT W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku ekipa SPFL postanowiła uczcić Święto Niepodległości na nieformalnym Zlocie, który odbył się w Smardzewicach w otoczeniu Spalskiego Parku Krajobrazowego. Tym razem nasz Zlot miał ciepły, rodzinny charakter, członkowie SPFL mieli okazje spędzić kilka wspólnych chwil w towarzystwie żon, dzieci i naszych domowych pupili. Przez cały weekend towarzyszyła nam przepiękna słoneczna pogoda, która zachęcała do zwiedzania atrakcji ziemi Spalskiej takich jak: Błękitne Źródła w Tomaszowie Maz., bunkry kolejowe w Spale, hodowla Żubrów czy też Skansen Rzeki Pilicy. Spalskie krajobrazy wyzwoliły nas od huku dopalaczy i zapachu nafty lotniczej. Pozwoliły one uchwycić spokój i piękno miejscowej fauny i flory w otoczeniu lokalnych zabytków. Oprócz wspaniałej pogody towarzyszył nam jak zwykle doskonały nastrój, wspaniała zabawa, moc śmiechu i niezapomniane chwile. Szczegóły wkrótce.

   22 października 2011   |   WIECZÓR Z FOTOGRAFIĄ LOTNICZĄ

W dniu 22 października 2011 roku w wyjątkowym miejscu, bo w gmachu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, odbyło się szczególne dla SPFL wydarzenie – wieczór z fotografią lotniczą połączony z wernisażem wystawy “Odloty hesji”. W programie, obok wernisażu, przewidziano prelekcje Sławka “hesji” Krajniewskiego o fotografii lotniczej, prezentację zdjęć i filmów lotniczych wykonanych przez członków Stowarzyszenia w 2011 roku, jak i pokaz i możliwość przetestowania profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Ku naszemu zaskoczeniu frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Szczególy wkrótce.

   11 października 2011   |   AXALP 2011 – ODWOŁANE

Axalp -ta spektakularna impreza jak zwykle ściąga na alpejskie szczyty wielu miłośników lotnictwa oraz wysokogórskiej wspinaczki – w tym także członków SPFL. Wielu z nas wybierało się w tym roku do Axalp po raz kolejny ale byli i tacy, którzy chcieli zasmakować w tym górskim fotografowaniu szwajcarskiego lotnictwa po raz pierwszy. Bez względu na doświadczenie, dla wszystkich nas Axalp to wyjątkowe zwieńczenie sezonu pokazów lotniczych i kapitalna możliwość aktywnego odpoczynku w pięknej scenerii szwajcarskich Alp. Los w tym roku spłatał nam wszystkim sporego figla… w związku z nagłymi silnymi opadami – w ciągu jednego dnia w Szwajcarii spadła miesięczna norma opadów – oraz związanymi z nimi podtopieniami, powodziami i osuwiskami organizatorzy – mając na uwadze konieczność zapewnienia przez wojsko pomocy rejonom dotkniętym klęską – zdecydowali się odwołać pokazy. Na szczęście nie wszystko przepadło, a o tym co jednak udało nam się sfotografować dowiecie się już wkrótce.

   4 października 2011   |   ZLOT 2011

W dniach 4-6 października 2011 roku w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz w Ośrodku Szkolenia Sił Powietrznych w Kiekrzu odbył się kurs szkoleniowo-metodyczny kierowniczej kadry lotnictwa Sił Zbrojnych RP o nazwie ZLOT-2011. Pomijając aspekt szkoleniowy, 4-go października mieliśmy wyjątkową okazję pofotografować wszystkie statki powietrzne naszego wojska, które jak co roku „zleciały” się w jedno miejsce. Zdjęcia niebawem.

   25 września 2011   |   DNI NATO W OSTRAVIE

Dni NATO to coroczna impreza odbywająca się w czeskiej Ostravie. Z wielu względów nie są to zwykłe pokazy lotnicze. Oprócz sił powietrznych prezentują się tu czołgi, haubice, siły specjalne, ekipy ratownicze etc. Ciekawostką dla nas – fotografów lotniczych – jest fakt, iż oś pokazów zlokalizowana jest prostopale do osi pasa, czego efektem jest doskonała możliwość fotografowania statków powietrznych z bardzo bliskiej odłegłości. O tym co udało sie sfotografować na tegorocznych NATO DAYS, przekonacie sie wkrótce.

   18 września 2011   |   RODZINA POD SKRZYDŁAMI

W dniu 18 września 2011 roku na łódzkim Lublinku odbył się piknik lotniczy “Rodzina pod skrzydłami”, organizowany przez fundację Happy Kids. Piknik uświetniły loty Grupy Akrobacyjnej “Żelazny” oraz 3AT3 Formation Flying Team. W tak zwanym międzyczasie, nad głowami przelatywały też szybowce z Łódzkiego Aeroklubu. Na ziemi, w części muzealnej, tłumnie przybyli łodzianie mogli zwiedzić wnętrza niektórych znajdujących się tam statków powietrznych (Mi-6, Tu-134 i MiG-21PFM). Dla zwiedzających udostępniono też możliwość wejścia na pokład Bryzy i Sokoła. Nieco dłuższa relacja i zdjęcia niebawem.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.