Aktualności z życia SPFL Air-Action

   5 czerwca 2011   |   100-LECIE TURECKICH SIŁ POWIETRZNYCH

Turcja to piękny kraj, kraj niezliczonych atrakcji turystycznych, kraj zróżnicowany geograficznie, kraj pełen kontrastów. Wystarczy dołożyć do tej mieszanki pokazy lotnicze, które zostały zorganizowane w dniach 4-5 czerwca 2011 roku na terenie Bazy Lotniczej w Cigli, w pobliżu Izmiru. Czy taka mieszanka może nie być wybuchowa? Czy pokazy, które zapowiadały się niezwykle interesująco, na których stawić mieli się przedstawiciele większości państw Europy, USA, Pakistanu, Turcji mogły nie spełnić oczekiwań typowego świra lotniczego? Zobaczymy to tutaj.

   4 czerwca 2011   |   21.AVIATION FAIR PARDUBICE

W dniach 04-05 czerwca 2011 roku w  czeskich Pardubicach odbyła się impreza “21.Aviation Fair”, która była nie lada gratką dla miłośników staroci. Na niebie z tej okazji zaprezentowały się takie maszyny jak: P-51 Mustang, Bf-109 czy też Douglas C-47. Oprócz maszyn historycznych zobaczyć  można było m.in. pokaz grupy akrobacyjnej “The Flying Bulls”, a także dynamiczny pokaz Gripena. Dla szerokiej publiczności organizatorzy dodatkowo przygotowali szereg atrakcji naziemnych oraz rekonstrukcje historyczne. Pardubice przywitały nas palącym słońcem, a okoliczna burza na szczęście do nas nie dotarła. Obszerniejsza relacja zamieszczona jest w  dziale “Gdzie i kiedy byliśmy“.

   29 maja 2011   |   SPEEDWAY ACTION

Nie samym lotnictwem SPFL żyje. W niedzielne popołudnie dnia 29 maja 2011 roku na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbył się niezmiernie pasjonujący pojedynek żużlowy, na którym i my zagościliśmy z naszym sprzętem fotograficznym.  Naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny. Goście -  lider i główny faworyt do złota Falubaz Zielona Góra, oraz gospodarze – PGE Marma Rzeszów. Zawody od dawna uznawane były, za prawdziwy hit ostatniej kolejki pierwszej rundy rozgrywek Speedwey Ekstraligi i tak też było mimo, iż drużynie gospodarzy nie udało się pokonać lidera. Emocji nie zabrakło podczas całego pojedynku. Na torze przy ulicy Hetmańskiej zaprezentowali się publiczności znakomici zawodnicy światowej czołówki Andreas Jonsson i Greg Hancock, a także uznawany za jednego z najlepszych polskich zawodników od wielu sezonów Piotr Protasiewicz oraz nadzieja polskiego speedwaya Patryk Dudka. Na pełną relację i zdjęcia zapraszamy wkrótce.

   29 maja 2011   |   KJELLER FLYDAG

Tradycyjnie jak co roku, w ostatnia niedzielę maja odbył się piknik lotniczy na ENKJ Kjeller, zorganizowany przez seniorów lotnictwa norweskiego z Veteranflygruppen przy współudziale Nedre Romerike Flyklubb i Królewskich Sił Powietrznych. Dzięki zaproszonym gościom ze Szwecji, Danii i Norwegii można było zobaczyć, podczas pokazów dynamicznych, spora część historii lotnictwa norweskiego od lat trzydziestych aż do dzisiaj, a grupa Rusian Warbirds of Norway zaprezentowała samoloty rzadko spotykane na skandynawskim niebie. Zdjęcia i relacja już wkrótce.

   28 maja 2011   |   CASLAV OPEN DAY AIRSHOW

W dniu 28 maja 2011 roku nasi południowi sąsiedzi zorganizowali Dni Otwarte bazy wojskowej w Caslav. Choć pogoda zapowiadała się bardzo niepewnie kilku członków SPFL z południa kraju postanowiło się tam wybrać. Pomimo pogody emocji i okazji do fotografowania nie zabrakło, choćby z tego powodu, ze baza w Caslav to “gniazdo” czeskich Gripenów. Na relację i zdjęcia zapraszamy niebawem.

   21 maja 2011   |   FESTYN LOTNICZY W MICHAŁKOWIE

W dniach 21-22 maja 2011 roku na lotnisku w Michałkowie k. Ostrowa Wielkopolskiego odbył się, pod hasłem “Lotnisko bliżej miasta”, festyn lotniczy, którego organizatorem był Aeroklub Ostrowski. Organizatorzy zaplanowali na ten dzień szereg atrakcji, takich jak prezentacja w locie pary wielozadaniowych samolotów bojowych F-16 Fighting Falcon z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, śmigłowca Mi-24 z 56 Pułku Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu, czy też pokaz akrobacji samolotowej w wykonaniu Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. Jednak niekwestionowanym królem dnia był prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych pilotów akrobacyjnych w Polsce – Marek Szufa wraz ze swoim Christen Eagle, który w sobotę prezentował swoje umiejętności aż sześciokrotnie. Na pełną relację zapraszamy  do działu “Gdzie i kiedy byliśmy“. Osobom bardziej niecierpliwym polecamy też śledzenie działu zdjęciowego naszego forum.

   15 maja 2011   |   POLOWANIE NA TYGRYSY

W dniach 09-20 maja 2011 roku na francuskim lotnisku w Cambrai odbyły się coroczne manewry – NATO Tiger Meet. Jak nazwa wskazuje, w imprezie tej biorą udział jednostki lotnicze, mające w swoim godle tygrysa. Niewątpliwą atrakcja dla fotografów, są samoloty pomalowane specjalnie na tą okazję, w różne „tygrysie” wzory. W dniach 11, 16 i 17 maja zostały zorganizowane dni dla spotterów. Ponieważ pomysł wyjazdu pojawił się spontanicznie, niestety nie udało się już kupić wejściówek na te dni. Jednakże w tym roku w niedzielę 15 maja zorganizowano Tiger Meet Airshow, na który wstęp był wolny i nielimitowany. Program imprezy wyglądał bardzo obiecująco, więc decyzja zapadła – jedziemy. Czy udało się nam „upolować” tygrysy? Czy też może „zwierzyna” umknęła sprzed obiektywu? Szczegóły wkrótce w “Gdzie i kiedy byliśmy

   13 maja 2011   |   KRAKOWSKI PIĄTEK TRZYNASTEGO

Dnia 13 maja 2011 roku dzięki życzliwości władz Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice mogliśmy ponownie gościć na płycie krakowskiego lotniska. Nasi gospodarze zadbali o atrakcyjne miejsca, z których mogliśmy obserwować pracowity dzień służb lotniskowych, byliśmy także świadkiem przylotu rzadkiego gościa na krakowskim niebie – samolotu C-17 Globemaster. Owoce naszej wyprawy niebawem tam, gdzie zwykle, a już dziś zapraszamy do oglądania wątków w dziale zdjęciowym naszego forum.

   11 maja 2011   |   ŁASKOWE AKROBACJE

Dnia 11 maja 2011 roku dwoje fotografów SPFL miało niespodziewaną okazję gościć w 32 Bazie Lotniczej w Łasku podczas treningu czasowo stacjonującego tam zespołu “Biało-Czerwone Iskry”. Udało się im sfotografować dwa spośród trzech przewidzianych na ten dzień treningów. Pogoda dopisała aż nadmiernie – bezchmurne niebo i spory, jak na maj, upał. Więcej niebawem w Gdzie i kiedy byliśmy.

   3 maja 2011   |   SPFL BLIŻEJ NATURY

We wtorek 3 maja 2011 roku, fotografowie SPFL postanowili sprawdzić swoje umiejętności w fotografii… oczywiście lotniczej. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, iż tym razem cel wyprawy to „stalowe ptaki”, lecz te żyjące w naturze. Wszyscy liczyli, na pojawienie się bielików, a szczytem marzeń, było złapanie w kadrze tego drapieżnika podczas łowów. Ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich uczestników wyjazdu, spotkała ich tego dnia niesamowita przygoda, udało się też zrobić niezwykłe zdjęcia. Relacja z całego wydarzenia w “Gdzie i kiedy byliśmy

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.