Aktualności z życia SPFL Air-Action

   8 stycznia 2012   |   WOŚP W BALICACH

Dzięki uprzejmości Kraków Airport mogliśmy po raz kolejny, w krótkim czasie, odwiedzić płytę podkrakowskiego lotniska. Tym razem okazja szczególna – odlot orkiestroLOTu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Warszawy, z jej głównym dyrygentem na pokładzie. Relacja tutaj.

   1 stycznia 2012   |   LOTNICZY ORZEŁ W SPFL

Lotnicze Orły to plebiscyt, stanowiący niespełna półroczną rywalizację, prowadzącą do wyłonienia postaci, firm i instytucji najbardziej wyróżniających się w działalności na rzecz lotnictwa w Polsce, a kategorie plebiscytu są dobrane, tak, aby nie pominąć żadnej dziedziny lotnictwa. Nagrody przyznawane są przez Internautów – każdy może oddać jeden głos w każdej kategorii. Punktualnie o północy 31 grudnia 2011 roku zakończyło się głosowanie w II edycji Lotniczych Orłów 2010 organizowane przez portal lotniczapolska.pl … i niezwykle miło jest nam poinformować o zwycięstwie Prezesa SPFL – Sławka “hesji” Krajniewskiego w kategorii “Spotter/Fotograf lotniczy roku”. Serdecznie gratulujemy.

   15 grudnia 2011   |   NOCNE EPKK

Grudzień, oprócz Świąt Bożnego Narodzenia, Mikołaja i wszystkiego, co z tym związane słynie z tego, że ciemniej robi się raczej wcześniej niż później. Grupa fotografów pod banderą SPFL postanowiła sprawdzić jak oświetlenie płyty lotniska w podkrakowskich Balicach radzi sobie z rozpraszaniem mroku. Efekty ich pracy podziwiać można tutaj.

   8 grudnia 2011   |   MIKOŁAJOWY ŚWIDWIN

W dniu 8 grudnia 2011 roku z okazji Mikołajek odwiedziliśmy 21 Bazę Lotniczą w Świdwinie. Piloci w swych cudownych maszynach tj. Su-22 kilkukrotnie wzbijali się w przestworza by przechwycić poruszającego się zaprzęgiem i nielegalnie naruszającego naszą przestrzeń powietrzną, a tak oczekiwanego Mikołaja z prezentami. Niestety napęd reniferowy dawał Mikołajowi niesamowitą przewagę nad stalowymi rumakami naszej armii. O tym co było dalej poczytać można tutaj.

   8 grudnia 2011   |   I ♥ ER EKSZYN

Szanowni o Wy, co kochacie Errr Ekcję yyyy Air-Action! Jeżeli macie ochotę to wyrazić na swojej koszulce to zapraszamy do nabycia naszego najnowszego wynalazku! To pierwsza koszulka Air-Action dostępna też dla osób nie będących członkami Stowarzyszenia! Mamy nadzieję, że projekt się Wam podoba W końcu wyraża ideę bliską… wszystkim? Więcej informacji znajdziecie tutaj.

   24 listopada 2011   |   F-16 NA ŁÓDZKIM LUBLINKU

W dniu 24 listopada 2011 roku na lotnisku w Lublinku miało miejsce pierwsze lądowanie samolotu wielozadaniowego F-16. Celem przylotu było sprawdzenie parametrów technicznych i operacyjnych łódzkiego lotniska oraz wyszkolenia Strażaków Lotniskowej Straży Pożarnej na wypadek, gdyby lądowanie tych samolotów na lotnisku w Łasku było utrudnione lub niemożliwe.

   11 listopada 2011   |   NIEFORMALNY ZLOT W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku ekipa SPFL postanowiła uczcić Święto Niepodległości na nieformalnym Zlocie, który odbył się w Smardzewicach w otoczeniu Spalskiego Parku Krajobrazowego. Tym razem nasz Zlot miał ciepły, rodzinny charakter, członkowie SPFL mieli okazje spędzić kilka wspólnych chwil w towarzystwie żon, dzieci i naszych domowych pupili. Przez cały weekend towarzyszyła nam przepiękna słoneczna pogoda, która zachęcała do zwiedzania atrakcji ziemi Spalskiej takich jak: Błękitne Źródła w Tomaszowie Maz., bunkry kolejowe w Spale, hodowla Żubrów czy też Skansen Rzeki Pilicy. Spalskie krajobrazy wyzwoliły nas od huku dopalaczy i zapachu nafty lotniczej. Pozwoliły one uchwycić spokój i piękno miejscowej fauny i flory w otoczeniu lokalnych zabytków. Oprócz wspaniałej pogody towarzyszył nam jak zwykle doskonały nastrój, wspaniała zabawa, moc śmiechu i niezapomniane chwile. Szczegóły wkrótce.

   22 października 2011   |   WIECZÓR Z FOTOGRAFIĄ LOTNICZĄ

W dniu 22 października 2011 roku w wyjątkowym miejscu, bo w gmachu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, odbyło się szczególne dla SPFL wydarzenie – wieczór z fotografią lotniczą połączony z wernisażem wystawy “Odloty hesji”. W programie, obok wernisażu, przewidziano prelekcje Sławka “hesji” Krajniewskiego o fotografii lotniczej, prezentację zdjęć i filmów lotniczych wykonanych przez członków Stowarzyszenia w 2011 roku, jak i pokaz i możliwość przetestowania profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Ku naszemu zaskoczeniu frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Szczególy wkrótce.

   11 października 2011   |   AXALP 2011 – ODWOŁANE

Axalp -ta spektakularna impreza jak zwykle ściąga na alpejskie szczyty wielu miłośników lotnictwa oraz wysokogórskiej wspinaczki – w tym także członków SPFL. Wielu z nas wybierało się w tym roku do Axalp po raz kolejny ale byli i tacy, którzy chcieli zasmakować w tym górskim fotografowaniu szwajcarskiego lotnictwa po raz pierwszy. Bez względu na doświadczenie, dla wszystkich nas Axalp to wyjątkowe zwieńczenie sezonu pokazów lotniczych i kapitalna możliwość aktywnego odpoczynku w pięknej scenerii szwajcarskich Alp. Los w tym roku spłatał nam wszystkim sporego figla… w związku z nagłymi silnymi opadami – w ciągu jednego dnia w Szwajcarii spadła miesięczna norma opadów – oraz związanymi z nimi podtopieniami, powodziami i osuwiskami organizatorzy – mając na uwadze konieczność zapewnienia przez wojsko pomocy rejonom dotkniętym klęską – zdecydowali się odwołać pokazy. Na szczęście nie wszystko przepadło, a o tym co jednak udało nam się sfotografować dowiecie się już wkrótce.

   4 października 2011   |   ZLOT 2011

W dniach 4-6 października 2011 roku w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz w Ośrodku Szkolenia Sił Powietrznych w Kiekrzu odbył się kurs szkoleniowo-metodyczny kierowniczej kadry lotnictwa Sił Zbrojnych RP o nazwie ZLOT-2011. Pomijając aspekt szkoleniowy, 4-go października mieliśmy wyjątkową okazję pofotografować wszystkie statki powietrzne naszego wojska, które jak co roku „zleciały” się w jedno miejsce. Zdjęcia niebawem.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.