Aktualności z życia SPFL Air-Action

   4 lutego 2012   |   OGARNIAMY CHAOS !!!

Tym razem spotkaliśmy się by poćwiczyć naszą produktywność. Członkowie SPFL wzięli udział w specjalnej edycji szkolenia “Ogarnij chaos. Nowoczesne metody produktywności.”, gdzie zgłębiali tajniki zarządzania sobą w czasie. Korzystając z gościnności Polskiego Związku Szachowego, spotkaliśmy się w centrum Warszawy w sobotni poranek 4 lutego, by przyjrzeć się w jaki sposób funkcjonujemy i ustalamy nasze priorytety oraz co zrobić aby znaleźć jak najwięcej czasu na nasze ulubione zajęcie, czyli fotografię lotniczą. W miłej atmosferze poznawaliśmy sposoby jak w natłoku codziennych zadań i obowiązków wykroić czas na wypady na lotniska, obróbkę zdjęć czy na zgłębianie tajników fotografii. Poznaliśmy metodę Getting Things Done, aby lepiej radzić sobie z naszymi zadaniami i priorytetami. Ćwiczyliśmy umiejętności planowania. Pod okiem trenera tworzyliśmy plany organizacji wizyty w bazie oraz jak dobrze zaplanować udział w imprezie lotniczej. Dużo czasu spędziliśmy na ćwiczeniu dbania o własny czas – jak asertywnie odmówić udziału w pracach, którymi nie powinniśmy się zajmować. Na koniec każdy uczestnik miał możliwość pomyśleć o długoterminowych perspektywach – gdzie chce być za kilka lat i co jest ważne w życiu. Po szkoleniu udaliśmy się na małą integrację, gdzie przy kuflu piwa lub szklance mojito dyskutowaliśmy o fotografii, o tym co dla nas ważne i co sprawia nam frajdę.

   29 stycznia 2012   |   ZIMOWY ZLOT SPFL – TAŃCZĄCY Z ŻUBRAMI

Trzaskający mróz, śnieg po pas, obfitość zwierzyny łownej i … dziesiątki obiektywów weń wycelowanych. Jak zwykle tryskające doskonałym humorem towarzystwo. Czegóż chcieć więcej? Zimowy Zlot SPFL odbył się w dniach 27-29 stycznia w Białowieży. Pełna relacja tutaj!

   20 stycznia 2012   |   EPKK STRIKES BACK

20 stycznia 2012 roku ekipa SPFL, dzięki życzliwości 8 Bazy Lotnictwa Transportowego, mogła obserwować ćwiczenia doskonalące wojskowych i cywilnych służb ratowniczych na lotnisku w Balicach. Pełna relacja tutaj.

   9 stycznia 2012   |   XX FINAŁ WOŚP

Za nami XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z której wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Jednak orkiestra gra dalej i z tej okazji mamy dla każdego miłośnika fotografii lotniczej nie lada gratkę, a mianowicie jedyne w swoim rodzaju koszulki SPFL. Licytacja już trwa… a aukcje można znaleźć klikając na serduszko WOŚP znajdujące się na naszej stronie. Zapraszamy!

   8 stycznia 2012   |   WOŚP W BALICACH

Dzięki uprzejmości Kraków Airport mogliśmy po raz kolejny, w krótkim czasie, odwiedzić płytę podkrakowskiego lotniska. Tym razem okazja szczególna – odlot orkiestroLOTu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Warszawy, z jej głównym dyrygentem na pokładzie. Relacja tutaj.

   1 stycznia 2012   |   LOTNICZY ORZEŁ W SPFL

Lotnicze Orły to plebiscyt, stanowiący niespełna półroczną rywalizację, prowadzącą do wyłonienia postaci, firm i instytucji najbardziej wyróżniających się w działalności na rzecz lotnictwa w Polsce, a kategorie plebiscytu są dobrane, tak, aby nie pominąć żadnej dziedziny lotnictwa. Nagrody przyznawane są przez Internautów – każdy może oddać jeden głos w każdej kategorii. Punktualnie o północy 31 grudnia 2011 roku zakończyło się głosowanie w II edycji Lotniczych Orłów 2010 organizowane przez portal lotniczapolska.pl … i niezwykle miło jest nam poinformować o zwycięstwie Prezesa SPFL – Sławka “hesji” Krajniewskiego w kategorii “Spotter/Fotograf lotniczy roku”. Serdecznie gratulujemy.

   15 grudnia 2011   |   NOCNE EPKK

Grudzień, oprócz Świąt Bożnego Narodzenia, Mikołaja i wszystkiego, co z tym związane słynie z tego, że ciemniej robi się raczej wcześniej niż później. Grupa fotografów pod banderą SPFL postanowiła sprawdzić jak oświetlenie płyty lotniska w podkrakowskich Balicach radzi sobie z rozpraszaniem mroku. Efekty ich pracy podziwiać można tutaj.

   8 grudnia 2011   |   MIKOŁAJOWY ŚWIDWIN

W dniu 8 grudnia 2011 roku z okazji Mikołajek odwiedziliśmy 21 Bazę Lotniczą w Świdwinie. Piloci w swych cudownych maszynach tj. Su-22 kilkukrotnie wzbijali się w przestworza by przechwycić poruszającego się zaprzęgiem i nielegalnie naruszającego naszą przestrzeń powietrzną, a tak oczekiwanego Mikołaja z prezentami. Niestety napęd reniferowy dawał Mikołajowi niesamowitą przewagę nad stalowymi rumakami naszej armii. O tym co było dalej poczytać można tutaj.

   8 grudnia 2011   |   I ♥ ER EKSZYN

Szanowni o Wy, co kochacie Errr Ekcję yyyy Air-Action! Jeżeli macie ochotę to wyrazić na swojej koszulce to zapraszamy do nabycia naszego najnowszego wynalazku! To pierwsza koszulka Air-Action dostępna też dla osób nie będących członkami Stowarzyszenia! Mamy nadzieję, że projekt się Wam podoba W końcu wyraża ideę bliską… wszystkim? Więcej informacji znajdziecie tutaj.

   24 listopada 2011   |   F-16 NA ŁÓDZKIM LUBLINKU

W dniu 24 listopada 2011 roku na lotnisku w Lublinku miało miejsce pierwsze lądowanie samolotu wielozadaniowego F-16. Celem przylotu było sprawdzenie parametrów technicznych i operacyjnych łódzkiego lotniska oraz wyszkolenia Strażaków Lotniskowej Straży Pożarnej na wypadek, gdyby lądowanie tych samolotów na lotnisku w Łasku było utrudnione lub niemożliwe.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.