Aktualności z życia SPFL Air-Action

   3 lipca 2013   |   VII PIKNIK SZYBOWCOWY “LESZNO. ROZWIŃ SKRZYDŁA!”

VII Piknik Szybowcowy “Leszno. Rozwiń skrzydła!” już tylko z nazwy jest piknikiem szybowcowym. Ogrom atrakcji, w tym wiele po raz pierwszy zaprezentowanych w Polsce, cieszył oczy i lotniczą duszę. Niesamowity nocny pokaz SWIP Team, zespołowe akrobacje jordańskich “Jastrzębi” czy też belgijskie Red Devils to jedynie mały wycinek tego, co się działo na leszczyńskim niebie. Zachwycał także nowy program Orlików, pokaz umiejętności Śmigłowcowej Kadry Narodowej, a podczas pokazów grupy Aero Gera wygrano i przegrano wiele zakładów o to, czy piloci trafią w balonik wypuszczany z płyty lotniska. Rodzinna atmosfera, moc atrakcji – czego chcieć więcej od pikniku lotniczego? Do zobaczenia za rok!

   1 lipca 2013   |   PHANTOM PHAREWELL – POŻEGNANIE „ZJAWY”

29 czerwca na lotnisku w Wittmund odbyła się szczególna uroczystość. Po czterdziestu latach służby Niemieckie Siły Powietrzne pożegnały myśliwiec F-4 Phantom – jedną z najbardziej „kultowych” konstrukcji w historii lotnictwa. Tej bardzo lubianej maszynie zgotowano huczną imprezę pożegnalną. Choć wydarzenie to nie miało statusu pokazów lotniczych, organizatorzy zapewnili miłośnikom lotnictwa wiele atrakcji. Zaproszono gości z sojuszniczych sił powietrznych oraz innych jednostek Luftwaffe. Wiele przybyłych maszyn nosiło specjalne malowania okolicznościowe, a na wystawie statycznej można było znaleźć prawdziwe perełki. Najważniejsze jednak i tak były Phantomy! Ostatnia okazja do sfotografowania tych wyjątkowych maszyn w locie ściągnęła do Wittmund setki lotniczych świrów z całej Europy. Nie mogło tam również zabraknąć ekipy SPFL. Doskonałą organizację, świetną atmosferę i fantastyczne Grande Finale, wykonane przez „lokalne” Phantomy i zastępujące je Typhoony, zapamiętamy na bardzo długo. Wróciliśmy zadowoleni, z kartami pełnymi zdjęć i filmów. Na pełną relację z tego wydarzenia zapraszamy już wkrótce :)

   1 lipca 2013   |   PIKNIK W KRAKOWSKIM MUZEUM LOTNICTWA

Dziewiąta edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego przypadła w tym roku na ostatni weekend czerwca. Nad krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego znów można było podziwiać lotnicze pokazy w najlepszym wykonaniu – zarówno starych znajomych, jak i nowych gości imprezy. Relacja i zdjęcia z tego wydarzenia już niebawem na naszej stronie.

   24 czerwca 2013   |   NATO TIGER MEET

NATO Tiger Meet to coroczne ćwiczenia eskadr, które posiadają w swoim godle symbol tygrysa lub pumy. Każdego roku wszyscy uczestnicy ćwiczeń ozdabiają samoloty okolicznościowym malowaniem. Tegoroczna edycja odbyła się w norweskiej bazie Ørland i oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Relacja i zdjęcia z tej imprezy wkrótce na naszej stronie.

   22 czerwca 2013   |   ISKRY ZAPRASZAJĄ

Dnia 22 czerwca 2013 roku zespół Biało-Czerwone Iskry zorganizował dzień otwarty dla swoich fanów i sympatyków. Oczywiście przy takiej okazji nie mogło zabraknąć na dęblińskim lotnisku ekipy SPFL i w silnym gronie stawiliśmy się pod bramą jednostki. Atrakcji, zarówno podniebnych, jak i kulinarnych, tego dnia nie brakowało, o czym już wkrótce w naszej relacji.

   18 czerwca 2013   |   WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KONINKLIJKE LUCHTMACHT! :)

W dniach 14-15 czerca w bazie wojskowej w Volkel swoją 100. rocznicę powstania obchodziły Królewskie Holenderskie Siły Powietrzne. Jak przystało na tak wzniosłą okazję goście dopisali, a i ekipy z SPFL nie mogło zabraknąć. Świeczek na torcie było przynajmniej 100 co wkrótce pokażemy fotograficznie nie tylko w “Gdzie i kiedy byliśmy” :)

   9 czerwca 2013   |   SZWEDZKI STÓŁ! czyli GӦTEBORG AERO SHOW 2013!

W dniach 8-9 czerwca 2013 roku mieliśmy przyjemność fotografować podczas imprezy o nazwie Göteborg Aero Show. Pięknie położone lotnisko, wyjątkowa atmosfera, super fotograficzne światełko i pogoda sprzyjały robieniu dobrych fotek. Niestety bogaty w zapowiedziach program nie do końca odpowiadał rzeczywistemu. Mimo to udało nam się ustrzelić kilka kadrów, z których jesteśmy bardzo zadowoleni. Niebawem pokażemy duuużo więcej, ale dziś padamy z nóg po trudach podróży.

   1 czerwca 2013   |   PŁOCKI PIKNIK LOTNICZY

Po roku przerwy powrócił do Płocka dwudniowy piknik lotniczy. To już szósta edycja tej imprezy i jedyna taka w Polsce, podczas której samoloty, śmigłowce i inne statki powietrzne latają niemal na wysokości głów publiki. A wszystko dzięki temu, że pokazy odbywają się nad Wisłą, a miejsca dla widowni wyznaczone są na pięknym płockim Tumskim Wzgórzu. Zebrani mieli możliwość zaobserwowania przelotów maszyn wojskowych, jak również samolotów sportowych i historycznych, podziwiali akrobacje w wykonaniu Artura Kielaka i Grupy „Żelazny”, desant skoczków spadochronowych, a także paradę motolotniarzy. Na relację i zdjęcia z płockiej imprezy zapraszamy już wkrótce.

   1 czerwca 2013   |   AVIATICKÁ POUT’ W PARDUBICACH

Pomimo niesprzyjającej pogody Avaticka Pout w Pardubicach zgromadziła w weekend 1-2 czerwca 2013 roku wielu miłośników lotnictwa. Była to już 23 edycja tych pokazów. Wzorem lat poprzednich na pardubickim niebie mogliśmy zobaczyć zarówno współczesne, jak i historyczne statki powietrzne. Niestety ze względu na warunki pogodowe nie mieliśmy okazji podziwiać głównej atrakcji, jaką miał być bombowiec B-17. Relacja i zdjęcia z tego wydarzenia już wkrótce.

   27 maja 2013   |   60-LECIE PATROUILLE DE FRANCE

W niedzielę 26 maja 2013 roku w malowniczo położonej bazie w Salon-de-Provence odbyły się huczne obchody 60-lecia zespołu akrobacyjnego Patrouille de France. Z tej okazji w palącym prowansalskim słońcu zaprezentowała się większość najbardziej liczących się europejskich zespołów akrobacyjnych, w tym Red Arrows znowu w pełnym składzie, jak zwykle niezawodni Frecce Tricolori, hiszpańska grupa Patrulla Aguila, Patrouille Suisse oraz Biało-Czerwone Iskry. Wspaniały pokaz dla licznie zgromadzonej publiczności dali również sami jubilaci, którzy specjalnie na swoją rocznicę “wyrysowali” dymami na niebie cyfrę 60. Nie zabrakło również huku dopalaczy – ten zapewniony został przez solo Rafale i parę Mirage 2000 (Ramex Delta) francuskich sił powietrznych, a także belgijskie F-16. Na pełną relację z tego wydarzenia zaprosimy już wkrótce :)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.