Aktualności z życia SPFL Air-Action

   23 września 2012   |   NATO DAYS 2012

Dni NATO organizowane co roku w czeskiej Ostravie na stałe weszły już do naszego kalendarza pokazów lotniczych. Ze względu na zupełnie nietypowe usytuowanie osi pokazów, istnieje możliwość fotografowania latających maszyn z bardzo bliskiej odległości. Nie może więc dziwić, że tegoroczną edycję odwiedziła wyjątkowo liczna grupa fotografów. Efekty naszej wizyty będą dostępne już wkrótce w dziale „Gdzie i kiedy byliśmy”.

   14 września 2012   |   SANICOLE SUNSET AIRSHOW

Sanicole Sunset Airshow – impreza, która już na stałe wpisała się w europejski kalendarz imprez lotniczych. W tym roku odbyła się już trzecia edycja tego niecodziennego wydarzenia. Wyraz „niecodziennego” ma tu dwojakie znaczenie – zarowno czegoś niezwykłego, jak i nie odbywającego się w dzień, a wszystko to dlatego, że pokazy zaczynają się o zachodzie słońca,a kończą praktycznie w nocy. Dzięki temu na niebie możemy zobaczyć niezwykłe widowisko. Oczywiście wszystko to co było widoczne próbowaliśmy uwiecznić za pomocą naszych aparatów. Efekty naszych działań wkrótce w tradycyjnym dziale „Gdzie i kiedy byliśmy”.

   9 września 2012   |   CZECH INTERNATIONAL AIR FEST 2012

Największe cywilne pokazy lotnicze naszych południowych sąsiadów miały miejsce w dniach 8 i 9 września na lotnisku w Hradec Kralove. Spośród zaproszonych dwunastu państw swoje umiejętności w powietrzu reprezentowały miedzy innymi zespoły: Breitling Jet Team, Baltic Bees, Krila Oluje, The Flying Bulls oraz nasze Orliki. Nie zabrakło również popisów solistów jak choćby belgijskiego F-16, słowackiego MiG’a-29, akrobacji szybowcowych i prezentacji możliwości śmigłowców. Zapraszamy już wkrótce na dłuższą relację.

   2 września 2012   |   SLOVAK INTERNATIONAL AIR FEST 2012

W dniach 1 i 2 września 2012 roku ekipa SPFL odwiedziła słowacki Sliač, biorąc udział w imprezie lotniczej pod nazwą “Slovak International Air Fest”. Organizatorzy pokazów zapewnili atrakcje zarówno miłośnikom “palników”, jak i wielbicielom klasycznych “warbirdów”. Pomimo zmiennej pogody humory dopisywały, co w połączeniu z bogatym programem zaowocowało tysiącami zdjęć, z których najlepsze wkrótce będzie można ocenić w relacji z pokazów.

   1 września 2012   |   MAŁOPOLSKI PIKNIK LOTNICZY – REAKTYWACJA

Po rocznej przerwie Małopolski Piknik Lotniczy powrócił do kalendarza krajowych imprez lotniczych. W pierwszy weekend września nad krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego znów można było podziwiać w locie samoloty, śmigłowce, wiatrakowce i motolotnie. Jurgis Kairys, Uwe Zimmermann, Grupa Akrobacyjna Żelazny z Jerzym Makulą, Aerobatic Yakkers – dla nich warto było, bez względu na pogodę, spędzić sobotę i niedzielę na czyżyńskim lotnisku.

   24 sierpnia 2012   |   MIŃSKIE PRZYGOTOWANIA

Za nami kolejna wyprawa członków SPFL do zaprzyjaźnionej 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Dobra pogoda, przyjazna atmosfera, starty w parach maszyn MiG-29 oraz SU-22, to jest to, co „lotnicze świry” lubią najbardziej. Loty odbywały się w ramach ćwiczeń przed obchodami Święta Lotnictwa. To co widzieliśmy i zdążyliśmy uwiecznić w postaci fotografii zobaczymy niebawem.

   14 sierpnia 2012   |   MORSKIE POKAZY LOTNICZE W DARŁOWIE

W dniu 14 sierpnia 2012 roku przy Darłowskiej plaży, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Z okazji prezentacji nowego sztandaru 44. Bazy Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz obchodów 50-lecia pobytu lotnictwa MW w Darłowie, odbyły się pierwsze i jedyne w kraju pokazy nad morzem. Program imprezy przewidywał dwa bloki. Podczas pierwszego mieli się zaprezentować zaproszeni goście – z Sił Powietrznych Szwecji formacja JAS 39 Gripen, z Polskich Sił Powietrznych Su-22 i Mig-29, oraz z Polskich Wojsk Lądowych Mi-24. Pokaz wszystkich samolotów odrzutowych był wielkim rozczarowaniem zarówno dla nas jak i dla zgromadzonej publiczności. „Honor” gości uratowała pełna dynamiki prezentacja śmigłowca Mi-24. Drugi blok pokazów był zarezerwowany dla lotnictwa Marynarki Wojennej, a udział w nim wzięły śmigłowce: SH-2G, Mi-2, Mi-14Ł/R, Mi-14PŁ oraz samoloty Bryza. Ta część imprezy wprowadziła wszystkich w niekłamany zachwyt. Wielkie brawa należą się pilotom Marynarki Wojennej, którzy podczas tego „domowego” występu, stanęli na wysokości zadania i w pełni zaprezentowali kunszt swoich umiejętności jak i możliwości pilotowanych maszyn. W najbliższym czasie na naszych stronach umieścimy obszerniejszą relację wraz z odpowiednią „ilustracją” fotograficzną.

   13 sierpnia 2012   |   100-LECIE SIŁ POWIETRZNYCH ROSJI

Między dziesiątym a dwunastym sierpnia na podmoskiewskim lotnisku Ramenskoye w mieście Zhukovsky, odbyła się jedna z większych imprez lotniczych sezonu 2012. Były to obchody stulecia Rosyjskich Sił Powietrznych. Imprezie towarzyszyły pokazy lotnicze, w których udział wzięły niemal wszystkie typy statków powietrznych używanych w “ВВС России”, maszyny historyczne i współczesne, wszystkie rosyjskie wojskowe zespoły akrobacyjne oraz… samoloty zaproszonych gości z innych państw – w tym polskie Biało-Czerwone Iskry! Na takiej imprezie zdecydowanie nie mogło nas zabraknąć. Wkrótce zapraszamy na szerszą relację i dużo, dużo zdjęć! Urrrrraaaaa!!!

   6 sierpnia 2012   |   MAZURY AIRSHOW 2012

Jak co roku pojawiliśmy się silną grupą na plaży w Giżycku. Te dwudniowe pokazy nad mazurskimi jeziorami jak mało które sprzyjają integracji i relaksowi z fotografią lotniczą w tle. W tym roku ilość latających atrakcji nie powalała, jednakże dzięki bardzo ładnej pogodzie i zgranej ekipie my bawiliśmy się wyśmienicie. Na szczególne wyróżnieni zasługują (tradycyjnie już) The Flying Bulls oraz występ policyjnej Kani.

   25 lipca 2012   |   SMOKE ON … NOW!

Dnia 25 lipca 2012 roku na specjalne zaproszenie zespołu akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry ekipa SPFL stawiła się na dęblińskim lotnisku. Dwa treningi w pełnym składzie i sprzyjające warunki pogodowe sprawiły że w 41 BLotSz. co chwila słychać było odgłos migawek aparatów. O szczegółach wizyty oraz o innych niespodziankach (także kosmetycznych) przeczytacie niebawem w odpowiednim dziale.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.