Aktualności z życia SPFL Air-Action

   13 marca 2014   |   TRANSPORTOWO, POSZUKIWAWCZO i RATOWNICZO

12 marca 2014 EPKK Połowę dnia i spory kawałek środowego wieczoru spędziliśmy w znajomych progach wojskowej części lotniska w Krakowie-Balicach, korzystając z pięknej pogody i niezwykłej gościnności lotników z 3 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej i 8 Bazy Lotnictwa Transportowego. Sposobności do fotografowania było mnóstwo – przez cały dzień i cały wieczór startowały i lądowały CASy, Bryzy, Mi-8 i Sokoły. Niespodziewanym, choć jedynie przelotnym (w dosłownym rozumieniu tego słowa) gościem był pojedynczy MiG-29 z bazy w Mińsku Mazowieckim. Mieliśmy także okazję obfotografować wnętrza kabin Bryzy Glass Cockpit i Mi-ósemki. Punktem obowiązkowym – jak przy każdej wizycie na EPKK – były zdjęcia w promieniach zachodzącego słońca. Prawdziwą „wisienką na torcie” był natomiast nocny start Mi-8 z 3 GPR, którego także nie mogliśmy nie uwiecznić na kartach pamięci dla siebie i potomnych.

   25 lutego 2014   |   PIERWSZE EPLK

W dniu 24.02.2014 r. liczna grupa członków Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action miała przyjemność gościć w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Było to nasze pierwsze spotkanie z Jastrzębiami w tym roku. Na ten dzień zaplanowano rutynowe ćwiczenia, które obejmowały loty dzienne i nocne. Pogoda dopisała, więc wszystko poszło zgodnie z planem. W sumie naliczyliśmy aż 17 wylotów! Dodatkowo nad łaskim niebem zagościły też samoloty Bryza i… MiG-29! Na obszerną relację z wizyty w 32 BLoT zapraszamy niebawem.

   25 lutego 2014   |   EPMM STRIKES BACK

Początek tygodnia zaowocował nieplanowaną, kolejną już wizytą w gościnnych progach 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Na miejscu przywitała nas piękna, słoneczna pogoda oraz gospodarze, którzy zapewnili nam fantastyczne warunki do tego, co lubimy najbardziej. Bliskość pasa startowego i gromadka ryczących Fulcrumów sprawiły, że kilkugodzinny pobyt upłynął jak w oka mgnieniu. Już niedługo będziecie mogli obejrzeć efekty naszej wizyty w 23 BLoT. Zapraszamy!

   19 lutego 2014   |   EPMM – ROZPOCZĘCIE SEZONU!

Mimo nierokujących prognoz pogody, kilku z nas postanowiło właśnie dziś, 19-tego lutego, rozpocząć sezon foto-lotniczy A.D. 2014. Po raz kolejny okazało się, że pogoda to nie wszystko. Jej niedostatki zostały zastąpione przez jak zwykle wspaniałe podejście do nas mińskich pilotów oraz naszą pozytywną energię! Starty na dopalaczach, oszałamiające niskie przeloty i nocna sesja na CPPS pozostaną nam na długo w pamięci! Spotkanie po zimowym letargu pięknie naładowało nam bateryjki. Początek sezonu z tyloma emocjami? To cudowna wróżba na cały sezon 2014, który niniejszym uważamy za… otwarty!

   24 października 2013   |   SPADOCHRONIARSKA PRZYGODA

Kilka dni temu minęła 216 rocznica pierwszego skoku spadochronowego. Trudno o lepszą okazję by wybrać się do 8 Bazy Lotniczej w Krakowie i potowarzyszyć spadochroniarzom 6 Brygady Powietrznodesantowej w przygotowaniach do skoków i wylocie na zrzutowisko. Tym bardziej, że polskim maszynom towarzyszył Herkules z US Air Force.

   23 października 2013   |   ZLOT 2013

Choć tegoroczny sezon pokazów lotniczych już się skończył, my nie odkładamy naszych aparatów na półkę, lecz cały czas szukamy dla nich nowego zajęcia ;). 22 października w obiektach 31 BLT Poznań – Krzesiny rozpoczęła się kolejna edycja kursu szkoleniowo-metodycznego kadry kierowniczej polskiego lotnictwa wojskowego – ZLOT 2013. Jak zwykle pierwszy dzień ćwiczeń przeznaczony był na wykonanie zadań na poligonie w Nadarzycach oraz przybycie uczestników na lotnisko 31 Bazy. Dzięki uprzejmości organizatorów uczestniczyć w tym mogli również przedstawiciele grup spotterskich oraz mediów. Piękna pogoda oraz możliwość focenia praktycznie wszystkich typów statków powietrznych naszego lotnictwa ściągnęła “lotniczych świrów” z całej Polski. Nie zabrakło tam również i nas :). Bliskość pasa, ładne światełko i ponad 40 maszyn z Sił Powietrznych, Lotnictwa Wojsk Lądowych oraz Marynarki Wojennej ucieszyły zapewne każdego obecnego tam miłośnika biało–czerwonych skrzydeł. Na naszą relację zapraszamy już wkrótce.

   15 października 2013   |   AXALP 2013

Z początkiem października następuje koniec sezonu fotolotniczego. Oczywiście pozostają wypady do baz, ale na pokazy lotnicze trzeba poczekać do wiosny roku następnego. Na osłodę tej smutnej chwili pozostaje AXALP, czyli wręcz legendarna impreza w Szwajcarskich Alpach i można już napisać że to SPFL-owa tradycja. Tradycja ponieważ po raz siódmy – począwszy od 2007 roku nasza ekipa wspinała się na alpejskie „pagórki” w poszukiwaniu kadrów, emocji i wrażeń. W tym roku i jednych i drugich nie brakowało. Pogoda również tradycyjnie płatała nam figle, dlatego mogliśmy podziwiać tylko poniedziałkowe i wtorkowe treningi, natomiast właściwe pokazy mające się odbyć w dniach 09-10.10.2013 zostały odwołane. Pewien niedosyt pozostał, ale po raz kolejny się okazało że SPFL to nie tylko zdjęcia, ale przede wszystkim wspaniali ludzie połączeni wspólna pasją. Na szerszą relację, okraszona zdjęciami zapraszamy wkrótce.

   4 października 2013   |   POD SŁOŃCEM HISZPANII

Na przełomie września i października 2013 roku w hiszpańskim Albacete odbyła się kolejna już edycja kursu Tactical Leadership Programme. Odpowiadając na duże zainteresowanie miłośników lotnictwa, organizatorzy szkolenia zaplanowali na 2 i 3 października Dzień Spotterski. Piękna hiszpańska pogoda oraz obecność kilkudziesięciu statków powietrznych z pięciu krajów ściągnęła ponad 400 spotterów z całej Europy i USA. Nie mogło tam zabraknąć również i nas! Na lotniczych świrów czekał prawdziwie ekscytujący zestaw: francuskie Mirage 2000C i D, polskie i tureckie F-16, F-18 z Hiszpanii i Szwajcarii oraz Typhoony reprezentujące siły powietrzne Włoch i gospodarzy. Kiedy dodamy do tego liczne operacje powietrzne, pięknie rysujące światełko, świetną organizację i bardzo życzliwych gospodarzy otrzymamy prawdziwą lotniczą ucztę. TLP Team, muchas gracias y nos vemos! :) Na foto i video efekty naszej wizyty zapraszamy już niebawem.

   3 października 2013   |   WIZYTA W EPKS!

2 października 2013 roku członkowie SPFL mieli okazję odwiedzić najnowocześniejszą i największą bazę lotniczą w Polsce, siedzibę polskich Jastrzębi – Krzesiny. Na miejscu przywitała nas piękna, słoneczna pogoda oraz gospodarze, którzy zapewnili nam fantastyczne warunki do tego, co lubimy najbardziej. Ładne słoneczko, bliskość pasa startowego i gromadka ryczących na dopalaniu Jastrzębi sprawiły, że kilkugodzinny pobyt w 31 BLT upłynął jak w oka mgnieniu. Już niedługo będziecie mogli obejrzeć efekty naszej wizyty w 31 BLT. Zapraszamy!

   25 września 2013   |   ODLOTY W LOCIE

Wtorkowy wieczór 24 września 2013 roku był wieczorem wyjątkowym. W imponujących wnętrzach głównej siedziby LOT-u miało miejsce uroczyste otwarcie przeglądu filmów Fly Film Festivalu. Jednak to nie możliwość zrobienia zdjęcia z kapitanem Wroną czy posłuchania gry Krzesimira Dębskiego spowodowały liczne przybycie ekipy SPFL. Magnesem stał się wernisaż wystawy „Odloty hesji 2” Sławka Krajniewskiego – pomysłodawcy naszego stowarzyszenia, który od lat zaraża nas miłością i pasją do lotnictwa, i który od wczoraj oprócz tytułu prezesa SPFL nosi równie zaszczytny tytuł ambasadora Fly Film Festivalu. Były przemówienia, dyplomy, bukiety kwiatów – ale przede wszystkim kolejna okazja do spotkania się świrów lotniczych i podziwiania przepięknych zdjęć. Hesja – cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w Twoim święcie i jeszcze raz wielkie gratulacje od całego SPFL-u!

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.