Aktualności z życia SPFL Air-Action

   11 maja 2014   |   DNI Z WOJSKIEM POLSKIM

W dniach 10-11 maja 2014 roku na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego odbyły się obchody Dni z Wojskiem Polskim. Organizatorzy bardzo się postarali i w powietrzu mogliśmy podziwiać praktycznie wszystko to, co lata w Polskich Sił Powietrznych. Pozostałe rodzaje wojsk również przygotowały niesamowite atrakcje – na pewno było wystrzałowo i wybuchowo. Zapraszamy wkrótce na relację i zdjęcia z tej imprezy.

   29 kwietnia 2014   |   TRENING MARIANA

W dniu 29 kwietnia 2014 roku SPFL pojawiło się z „roboczą” wizytą w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego. Chcieliśmy pomóc przy ustawianiu barierek w związku ze zbliżającą się imprezą “Dni z Wojskiem Polskim”, ale skutecznie od tego zajęcia odciągnął nas trening do pokazu dynamicznego na „Marianie”, czyli Migu-29 w barwach Eskadry Kościuszkowskiej z podobizną płk pil. Mariana Pisarka. Nie mogliśmy się oprzeć, żeby nie podnieść aparatów. Zdjęcia z wizyty wkrótce na naszej stronie oraz fanpejdżu. Zapraszamy!

   29 kwietnia 2014   |   OGIEŃ NA NIEBIE – OGIEŃ NA ZIEMI

Zachód słońca często jest kojarzony z czymś pięknym i romantycznym. W dniu 29.04.2014 r. podczas naszego pobytu na terenie 21 CPL w Nadarzycach, zachód słońca był bardzo piękny, choć niekoniecznie romantyczny. Ognistemu niebu w sukurs przyszło piekło jakie na ziemi rozpętali piloci Su-22 z 21 BLT w Świdwinie za pomocą takich środków jak np. bomba ZAB 500 SZ. Aby ocenić skalę „piekła”, w blasku eksplozji warto znaleźć sylwetkę czołgu służącego za cel. Obszerniejsza relacja i następne zdjęcia już wkrótce na naszej www i profilu FB.

   28 kwietnia 2014   |   Su-22 IN ACTION

Co można robić w piękny słoneczny dzień tuz przed majówką ? … Najlepiej to co najbardziej się lubi – czyli zdjęcia lotnicze :) Idąc tym tokiem myślenia postanowiliśmy odwiedzić 21 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, gdzie jak zwykle zostaliśmy serdecznie przyjęci. Grafik lotniczych zadań do wykonania w tym dniu był bardzo napięty, co oczywiście przełożyło się na ilość lotów. Momentami pas startowy był wręcz zakorkowany, a Su-22 startowały parami wzbudzając nasz entuzjazm. Ostatnia tura lotów odbyła się już w całkowitych ciemnościach uniemożliwiających fotografowanie, ale i tak pozostaliśmy na terenie lotniska oglądając, słuchając i podziwiając niesamowity spektakl startujących na pełnych dopalaczach samolotów. Efekty naszych fotograficznych działań, pojawią się wkrótce na naszej stronie www, oraz profilu FB.

   4 kwietnia 2014   |   MIŃSKI KWIECIEŃ-PLECIEŃ

W dniu 3 kwietnia liczna ekipa SPFL po raz kolejny odwiedziła gościnne progi 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Dla wielu z nas była to pierwsza okazja w tym sezonie do powąchania lotniczej nafty i posłuchania grzmotu potężnych silników mińskich „Smokerów”. Zgodnie z tradycyjnym przysłowiem „Kwiecień-plecień, co przeplata trochę zimy, trochę lata” uraczeni zostaliśmy huśtawką pogodową godną tego porzekadła. Aura zmieniała się jak w kalejdoskopie, zmuszając nas do ciągłego zabezpieczania aparatów i nas samych, by po chwili deszczu stać ponownie w pełnym słońcu. Nie przeszkodziło to jednak w podziwianiu licznych startów i lądowań, w tym wylotów parami oraz tych bardzo widowiskowych – odbywających się w zupełnych ciemnościach. Pełna relacja oraz zdjęcia już wkrótce.

   4 kwietnia 2014   |   KRZESIŃSKA PREMIERA

Sezon fotograficzny 2014 rozpoczęliśmy wyjątkowo intensywnie! Dowodem tego są liczne wizyty w bazach w Łasku, Mińsku Mazowieckim, Krakowie czy Świdwinie. Minione, wyjątkowo słoneczne czwartkowe popołudnie, ekipa SPFL spędziła tym razem na lotnisku w Krzesinach. Ustawieni w pobliżu drogi kołowania podziwialiśmy urodę polskich F-16 stacjonujących w 31. Bazie Lotniczej. Następnie obserwowaliśmy starty i lądowania, oczywiście przez wizjery naszych aparatów. O fotograficznych rezultatach tej krótkiej, aczkolwiek bogatej w atrakcje wizyty dowiecie się już wkrótce.

   31 marca 2014   |   CZAS NA ŚWIDWIN

W tym roku członkowie naszego stowarzyszenia mieli już okazję fotografować Migi 29 w Mińsku Mazowieckim, F-16 w Łasku czy Casy w podkrakowskich Balicach. W dniu 31. marca 2014 roku nadszedł czas na Świdwin. 21 Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie przyjęła nas jak zwykle serdecznie, a grupa fotografów z SPFL nie mogła się doczekać pierwszych startów naszych modelek – „suczek” dwudziestych drugich. Fakt, iż tego dnia odbywały się również loty wieczorno nocne, dodatkowo rozbudził nasze fotograficzne apetyty, gdyż liczyliśmy iż choć część fotografii uda się wykonać w taki sposób aby za tło samolotów służyły promienie zachodzącego słońca. Co prawda godziny startów i lądowań niezupełnie pokryły się z momentem zachodu, to ilość lotów, możliwość fotografowania z wielu punktów, jak i prezentacja samolotów w kilku konfiguracjach podwieszeń, sprawiło iż wszyscy uczestnicy wyjazdu uznali go za bardzo udany. Efekty naszych fotograficznych działań, pojawią się wkrótce na naszej stronie www, oraz profilu FB.

   27 marca 2014   |   GPR PO RAZ TRZECI…

…czyli Gorąco Pozdrawiamy Ratowników. Jeszcze matryce nie wystygły po ostatniej sesji, a już pojawiła się okazja na kolejne kadry. Dzięki uprzejmości personelu 3 Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Krakowa dostaliśmy propozycję fotografowania ratowników podczas wieczornych ćwiczeń z użyciem lin. Takiej okazji nie mogliśmy przegapić! Więcej już wkrótce.

   22 marca 2014   |   GWIEZDNE EPKK

W czwartkowy wieczór 20 marca mieliśmy okazję ponownie gościć w bazie 3 Grupy Ratowniczo Poszukiwawczej stacjonującej na krakowskich Balicach. Tym razem zaproszono nas na nocny dyżur, co oprócz obserwowania lotów popularnego “Czajnika”, umożliwiło nam zrealizowanie pomysłu “gwiezdnej” sesji. Okazało się, że fotografia lotnicza i astrofotografia ma jeden wspólny mianownik… niebo. Efekty naszej nocnej wizyty na EPKK już wkrótce.

   14 marca 2014   |   SZKOLENIE SNAKE’ÓW

W dniu 13 marca 2014 roku SPFL po raz kolejny zawitało w progi 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Głównym celem fotograficznym były oczywiście loty Smokerów i szkolenie młodych adeptów sztuki lotniczej, których w tym dniu nie brakowało. Wisieńką na torcie był pierwszy wylot Kumana, który zaczął się wznawiać w lataniu pokazowym po przerwie zimowej. Piękna pogoda i mnogość maszyn na lotach pozwoliły na ich fotografowanie w różnych miejscach i konfiguracjach, a duża ilość startów i lądowań zapewniła niezapomniane wrażenia. O tym i o innych przygodach tego dnia już niebawem w relacji okraszonej zdjęciami :)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.