Aktualności z życia SPFL Air-Action

   1 lipca 2013   |   PHANTOM PHAREWELL – POŻEGNANIE „ZJAWY”

29 czerwca na lotnisku w Wittmund odbyła się szczególna uroczystość. Po czterdziestu latach służby Niemieckie Siły Powietrzne pożegnały myśliwiec F-4 Phantom – jedną z najbardziej „kultowych” konstrukcji w historii lotnictwa. Tej bardzo lubianej maszynie zgotowano huczną imprezę pożegnalną. Choć wydarzenie to nie miało statusu pokazów lotniczych, organizatorzy zapewnili miłośnikom lotnictwa wiele atrakcji. Zaproszono gości z sojuszniczych sił powietrznych oraz innych jednostek Luftwaffe. Wiele przybyłych maszyn nosiło specjalne malowania okolicznościowe, a na wystawie statycznej można było znaleźć prawdziwe perełki. Najważniejsze jednak i tak były Phantomy! Ostatnia okazja do sfotografowania tych wyjątkowych maszyn w locie ściągnęła do Wittmund setki lotniczych świrów z całej Europy. Nie mogło tam również zabraknąć ekipy SPFL. Doskonałą organizację, świetną atmosferę i fantastyczne Grande Finale, wykonane przez „lokalne” Phantomy i zastępujące je Typhoony, zapamiętamy na bardzo długo. Wróciliśmy zadowoleni, z kartami pełnymi zdjęć i filmów. Na pełną relację z tego wydarzenia zapraszamy już wkrótce :)

   1 lipca 2013   |   PIKNIK W KRAKOWSKIM MUZEUM LOTNICTWA

Dziewiąta edycja Małopolskiego Pikniku Lotniczego przypadła w tym roku na ostatni weekend czerwca. Nad krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego znów można było podziwiać lotnicze pokazy w najlepszym wykonaniu – zarówno starych znajomych, jak i nowych gości imprezy. Relacja i zdjęcia z tego wydarzenia już niebawem na naszej stronie.

   24 czerwca 2013   |   NATO TIGER MEET

NATO Tiger Meet to coroczne ćwiczenia eskadr, które posiadają w swoim godle symbol tygrysa lub pumy. Każdego roku wszyscy uczestnicy ćwiczeń ozdabiają samoloty okolicznościowym malowaniem. Tegoroczna edycja odbyła się w norweskiej bazie Ørland i oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Relacja i zdjęcia z tej imprezy wkrótce na naszej stronie.

   22 czerwca 2013   |   ISKRY ZAPRASZAJĄ

Dnia 22 czerwca 2013 roku zespół Biało-Czerwone Iskry zorganizował dzień otwarty dla swoich fanów i sympatyków. Oczywiście przy takiej okazji nie mogło zabraknąć na dęblińskim lotnisku ekipy SPFL i w silnym gronie stawiliśmy się pod bramą jednostki. Atrakcji, zarówno podniebnych, jak i kulinarnych, tego dnia nie brakowało, o czym już wkrótce w naszej relacji.

   18 czerwca 2013   |   WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KONINKLIJKE LUCHTMACHT! :)

W dniach 14-15 czerca w bazie wojskowej w Volkel swoją 100. rocznicę powstania obchodziły Królewskie Holenderskie Siły Powietrzne. Jak przystało na tak wzniosłą okazję goście dopisali, a i ekipy z SPFL nie mogło zabraknąć. Świeczek na torcie było przynajmniej 100 co wkrótce pokażemy fotograficznie nie tylko w “Gdzie i kiedy byliśmy” :)

   9 czerwca 2013   |   SZWEDZKI STÓŁ! czyli GӦTEBORG AERO SHOW 2013!

W dniach 8-9 czerwca 2013 roku mieliśmy przyjemność fotografować podczas imprezy o nazwie Göteborg Aero Show. Pięknie położone lotnisko, wyjątkowa atmosfera, super fotograficzne światełko i pogoda sprzyjały robieniu dobrych fotek. Niestety bogaty w zapowiedziach program nie do końca odpowiadał rzeczywistemu. Mimo to udało nam się ustrzelić kilka kadrów, z których jesteśmy bardzo zadowoleni. Niebawem pokażemy duuużo więcej, ale dziś padamy z nóg po trudach podróży.

   1 czerwca 2013   |   PŁOCKI PIKNIK LOTNICZY

Po roku przerwy powrócił do Płocka dwudniowy piknik lotniczy. To już szósta edycja tej imprezy i jedyna taka w Polsce, podczas której samoloty, śmigłowce i inne statki powietrzne latają niemal na wysokości głów publiki. A wszystko dzięki temu, że pokazy odbywają się nad Wisłą, a miejsca dla widowni wyznaczone są na pięknym płockim Tumskim Wzgórzu. Zebrani mieli możliwość zaobserwowania przelotów maszyn wojskowych, jak również samolotów sportowych i historycznych, podziwiali akrobacje w wykonaniu Artura Kielaka i Grupy „Żelazny”, desant skoczków spadochronowych, a także paradę motolotniarzy. Na relację i zdjęcia z płockiej imprezy zapraszamy już wkrótce.

   1 czerwca 2013   |   AVIATICKÁ POUT’ W PARDUBICACH

Pomimo niesprzyjającej pogody Avaticka Pout w Pardubicach zgromadziła w weekend 1-2 czerwca 2013 roku wielu miłośników lotnictwa. Była to już 23 edycja tych pokazów. Wzorem lat poprzednich na pardubickim niebie mogliśmy zobaczyć zarówno współczesne, jak i historyczne statki powietrzne. Niestety ze względu na warunki pogodowe nie mieliśmy okazji podziwiać głównej atrakcji, jaką miał być bombowiec B-17. Relacja i zdjęcia z tego wydarzenia już wkrótce.

   27 maja 2013   |   60-LECIE PATROUILLE DE FRANCE

W niedzielę 26 maja 2013 roku w malowniczo położonej bazie w Salon-de-Provence odbyły się huczne obchody 60-lecia zespołu akrobacyjnego Patrouille de France. Z tej okazji w palącym prowansalskim słońcu zaprezentowała się większość najbardziej liczących się europejskich zespołów akrobacyjnych, w tym Red Arrows znowu w pełnym składzie, jak zwykle niezawodni Frecce Tricolori, hiszpańska grupa Patrulla Aguila, Patrouille Suisse oraz Biało-Czerwone Iskry. Wspaniały pokaz dla licznie zgromadzonej publiczności dali również sami jubilaci, którzy specjalnie na swoją rocznicę “wyrysowali” dymami na niebie cyfrę 60. Nie zabrakło również huku dopalaczy – ten zapewniony został przez solo Rafale i parę Mirage 2000 (Ramex Delta) francuskich sił powietrznych, a także belgijskie F-16. Na pełną relację z tego wydarzenia zaprosimy już wkrótce :)

   26 maja 2013   |   CASLAV OPEN DAY

W dniu 25 maja 2013 roku, w 21 Bazie Lotnictwa Taktycznego Czeskich Sił Powietrznych w Čáslav, zorganizowano dzień otwarty. Główną atrakcją imprezy były pokazy lotnicze, na których nie mogło zabraknąć naszego Stowarzyszenia. Już niedługo fotorelacja z tego wydarzenia :)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.