Aktualności z życia SPFL Air-Action

   21 maja 2014   |   TYSIĄCE TWARZY DLA 4 MIRAŻY :)

Może nie tysiące a dziesiątki i nie dla Miraży a… Rafale. Tak… około 100 osób przybyło do Malborka na Media Day, podczas którego odbyło się spotkanie ze stacjonującymi na tym lotnisku francuskimi Rafale i ich obsługą. To był naprawdę bogaty fotograficznie dzień choć nie obfitował on w jakieś spektakularne wyczyny w powietrzu. Największą frajdą dla fotografów z SPFL było poszukiwanie ciekawych kadrów podczas statycznej prezentacji tych pieknych samolotów, gdyż ich widok na płaszczyźnie przygotowania nie jest bardzo popularny. Poza “Rafałkami” pozował nam jeszcze Turbolet 410 “Papuga” z PAŻP oraz całe stadko Fulcrumów, które startowały na przemian z Rafale do rutynowych lotów szkoleniowych. Piękna pogoda i “malborski chillout” dopełniły obrazu wspaniałej wiosennej przygody z fotografią lotniczą po francusku :)

   18 maja 2014   |   DESZCZE NIESPOKOJNE… MICHAŁKÓW 2014

Prognozy pogody nie zapowiadały niczego dobrego. Deszcz w pierwszym dniu pokazów opóźnił otwarcie pikniku w Michałkowie do późnych godzin popołudniowych. A jednak… warto było przyjechać i warto było czekać. To co działo się na niebie w Michałkowie pozostanie na długo w naszej pamięci. Przepiękny pokaz Jurgisa Kairysa w parze z Dromaderem o zachodzie słońca czy niezwykle dynamiczny duet KK (Artur Kielak & Jurgis Kairys) w niedzielne popołudnie zrekompensowały nam w pełni sobotnie oczekiwanie w deszczu i błocie. Widok jaki zafundowało nam niebo wieczorną porą zapierał dech w piersiach. Już wkrótce pełna galeria zdjęć z festynu Lotnisko Bliżej Miasta!

   11 maja 2014   |   DNI Z WOJSKIEM POLSKIM

W dniach 10-11 maja 2014 roku na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego odbyły się obchody Dni z Wojskiem Polskim. Organizatorzy bardzo się postarali i w powietrzu mogliśmy podziwiać praktycznie wszystko to, co lata w Polskich Sił Powietrznych. Pozostałe rodzaje wojsk również przygotowały niesamowite atrakcje – na pewno było wystrzałowo i wybuchowo. Zapraszamy wkrótce na relację i zdjęcia z tej imprezy.

   29 kwietnia 2014   |   TRENING MARIANA

W dniu 29 kwietnia 2014 roku SPFL pojawiło się z „roboczą” wizytą w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego. Chcieliśmy pomóc przy ustawianiu barierek w związku ze zbliżającą się imprezą “Dni z Wojskiem Polskim”, ale skutecznie od tego zajęcia odciągnął nas trening do pokazu dynamicznego na „Marianie”, czyli Migu-29 w barwach Eskadry Kościuszkowskiej z podobizną płk pil. Mariana Pisarka. Nie mogliśmy się oprzeć, żeby nie podnieść aparatów. Zdjęcia z wizyty wkrótce na naszej stronie oraz fanpejdżu. Zapraszamy!

   29 kwietnia 2014   |   OGIEŃ NA NIEBIE – OGIEŃ NA ZIEMI

Zachód słońca często jest kojarzony z czymś pięknym i romantycznym. W dniu 29.04.2014 r. podczas naszego pobytu na terenie 21 CPL w Nadarzycach, zachód słońca był bardzo piękny, choć niekoniecznie romantyczny. Ognistemu niebu w sukurs przyszło piekło jakie na ziemi rozpętali piloci Su-22 z 21 BLT w Świdwinie za pomocą takich środków jak np. bomba ZAB 500 SZ. Aby ocenić skalę „piekła”, w blasku eksplozji warto znaleźć sylwetkę czołgu służącego za cel. Obszerniejsza relacja i następne zdjęcia już wkrótce na naszej www i profilu FB.

   28 kwietnia 2014   |   Su-22 IN ACTION

Co można robić w piękny słoneczny dzień tuz przed majówką ? … Najlepiej to co najbardziej się lubi – czyli zdjęcia lotnicze :) Idąc tym tokiem myślenia postanowiliśmy odwiedzić 21 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, gdzie jak zwykle zostaliśmy serdecznie przyjęci. Grafik lotniczych zadań do wykonania w tym dniu był bardzo napięty, co oczywiście przełożyło się na ilość lotów. Momentami pas startowy był wręcz zakorkowany, a Su-22 startowały parami wzbudzając nasz entuzjazm. Ostatnia tura lotów odbyła się już w całkowitych ciemnościach uniemożliwiających fotografowanie, ale i tak pozostaliśmy na terenie lotniska oglądając, słuchając i podziwiając niesamowity spektakl startujących na pełnych dopalaczach samolotów. Efekty naszych fotograficznych działań, pojawią się wkrótce na naszej stronie www, oraz profilu FB.

   4 kwietnia 2014   |   MIŃSKI KWIECIEŃ-PLECIEŃ

W dniu 3 kwietnia liczna ekipa SPFL po raz kolejny odwiedziła gościnne progi 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Dla wielu z nas była to pierwsza okazja w tym sezonie do powąchania lotniczej nafty i posłuchania grzmotu potężnych silników mińskich „Smokerów”. Zgodnie z tradycyjnym przysłowiem „Kwiecień-plecień, co przeplata trochę zimy, trochę lata” uraczeni zostaliśmy huśtawką pogodową godną tego porzekadła. Aura zmieniała się jak w kalejdoskopie, zmuszając nas do ciągłego zabezpieczania aparatów i nas samych, by po chwili deszczu stać ponownie w pełnym słońcu. Nie przeszkodziło to jednak w podziwianiu licznych startów i lądowań, w tym wylotów parami oraz tych bardzo widowiskowych – odbywających się w zupełnych ciemnościach. Pełna relacja oraz zdjęcia już wkrótce.

   4 kwietnia 2014   |   KRZESIŃSKA PREMIERA

Sezon fotograficzny 2014 rozpoczęliśmy wyjątkowo intensywnie! Dowodem tego są liczne wizyty w bazach w Łasku, Mińsku Mazowieckim, Krakowie czy Świdwinie. Minione, wyjątkowo słoneczne czwartkowe popołudnie, ekipa SPFL spędziła tym razem na lotnisku w Krzesinach. Ustawieni w pobliżu drogi kołowania podziwialiśmy urodę polskich F-16 stacjonujących w 31. Bazie Lotniczej. Następnie obserwowaliśmy starty i lądowania, oczywiście przez wizjery naszych aparatów. O fotograficznych rezultatach tej krótkiej, aczkolwiek bogatej w atrakcje wizyty dowiecie się już wkrótce.

   31 marca 2014   |   CZAS NA ŚWIDWIN

W tym roku członkowie naszego stowarzyszenia mieli już okazję fotografować Migi 29 w Mińsku Mazowieckim, F-16 w Łasku czy Casy w podkrakowskich Balicach. W dniu 31. marca 2014 roku nadszedł czas na Świdwin. 21 Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie przyjęła nas jak zwykle serdecznie, a grupa fotografów z SPFL nie mogła się doczekać pierwszych startów naszych modelek – „suczek” dwudziestych drugich. Fakt, iż tego dnia odbywały się również loty wieczorno nocne, dodatkowo rozbudził nasze fotograficzne apetyty, gdyż liczyliśmy iż choć część fotografii uda się wykonać w taki sposób aby za tło samolotów służyły promienie zachodzącego słońca. Co prawda godziny startów i lądowań niezupełnie pokryły się z momentem zachodu, to ilość lotów, możliwość fotografowania z wielu punktów, jak i prezentacja samolotów w kilku konfiguracjach podwieszeń, sprawiło iż wszyscy uczestnicy wyjazdu uznali go za bardzo udany. Efekty naszych fotograficznych działań, pojawią się wkrótce na naszej stronie www, oraz profilu FB.

   27 marca 2014   |   GPR PO RAZ TRZECI…

…czyli Gorąco Pozdrawiamy Ratowników. Jeszcze matryce nie wystygły po ostatniej sesji, a już pojawiła się okazja na kolejne kadry. Dzięki uprzejmości personelu 3 Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Krakowa dostaliśmy propozycję fotografowania ratowników podczas wieczornych ćwiczeń z użyciem lin. Takiej okazji nie mogliśmy przegapić! Więcej już wkrótce.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.