Aktualności z życia SPFL Air-Action

   22 czerwca 2014   |   DANIA NA ZIMNO, DANIA NA GORĄCO…

Dania… cytując napotkanego na lotnisku Polaka mieszkającego w tym kraju od wielu lat “Lato bywa tutaj nienachalne, w ubiegłym roku było w środę…”. Coś w tym jest. Piękna, słoneczna pogoda i niemiłosiernie uciążliwy wiatr – oto co zastało nas w niedzielę 22 czerwca w Karup. Krótkie, bo jednodniowe pokazy, a jednocześnie szeroka różnorodność maszyn w powietrzu. Podziwiać i oczywiście fotografować mogliśmy zarówno śmiglaki, jak i sporo samolotów odrzutowych takich jak F-16 Fighting Falcon, F/A-18 Super Hornet, Eurofighter czy Gripen. Nie zabrakło również jednego z najlepszych zespołów pokazowych na świecie, czyli Red Arrows. Pełna relacja oraz galeria zdjęć już wkrótce na naszej stronie.

   22 czerwca 2014   |   50-LECIE AEROKLUBU ROW

Liczba imprez lotniczych odbywających się na Śląsku jest znikoma, trzeba więc cieszyć się z każdej inicjatywy. W miniony weekend w Aeroklubie Rybnickiego Okręgu Węglowego odbył się dwudniowy piknik lotniczy. Główną okazją do zrealizowania tej imprezy było przypadające w tym roku 50-lecie istnienia Aeroklubu ROW. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zapewnili widzom wspaniałą rozrywkę. Pokazy uświetnili nasi najlepsi akrobaci lotniczy min. Artur Kielak, Łukasz Świderski, Sebastian Nowicki, Adam Labus oraz Grupa Akrobacyjna „Żelazny”. Już wkrótce na naszej stronie pokażemy obszerniejszą relację z tego wydarzenia.

   21 czerwca 2014   |   DŁUGI WEEKEND NA POMARAŃCZOWO

Luchtmachtdagen to główne pokazy lotnicze w Holandii. Tegoroczne miały miejsce w dniach 20-21 czerwca w dawnej bazie NATO w Gilze-Rijen. Hasłem przewodnim tej edycji była Operatie Luchtsteun z punktem kulminacyjnym pod postacią Air Power Demo (symulacja ataku powietrznego z desantem na bazę). Mocnym punktem imprezy był na pewno wspólny występ demo AH-64 i F-16. Nie zawiodły Vipery z Belgii i z Grecji, szwajcarski Hornet zachwycił swoją elegancją, a wisienką na torcie był efektowny pokaz słowackiego Smokera. Na obszerniejszą relację zapraszamy wkrótce.

   19 czerwca 2014   |   WIECZORNE BALICE

Dzięki zaproszeniu od 3 Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej przygotowania do długiego weekendu zaczęliśmy od bardzo spontanicznej wizyty w dniu 18 czerwca na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Popołudniowo-nocny scenariusz lotów i sprzyjająca pogoda pozwoliły nam utrwalić śmigłowce w bardzo ciekawych warunkach oświetleniowych. Zapach nafty lotniczej jak zwykle gratis. Więcej już wkrótce.

   16 czerwca 2014   |   VII RODZINNY PIKNIK LOTNICZY GRYŹLINY 2014

W dniu 15 czerwca 2014 roku odbył się VII Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach. Ta znana i bardzo lubiana impreza w tym roku zapowiadała się wyjątkowo atrakcyjnie. Swoją obecność na niej zapowiedzieli między innymi Jurgis Kairys, zespół akrobacyjny Scandinavian Airshow oraz… MiG-29 z Mińska Mazowieckiego w pokazie dynamicznym! Takie były zapowiedzi lecz niestety warunki pogodowe sprawiły, że pokaz MiGa został odwołany a GRUMMAN G-164A Ag-Cat z wingwalker’kami ledwo doleciał do Gryźlin po wielu przygodach. Mimo złej pogody gwiazdy, które doleciały skutecznie robiły co tylko mogły by publiczność była więcej niż zadowolona. Latanie było na tyle intensywne, że rozgoniło potężne masy chmur znad Gryźlin i podczas kulminacyjnego momentu imprezy, czyli wspólnego niebywale spektakularnego pokazu wszystkich trzech największych atrakcji imprezy, pojawiło się piękne słoneczko w otoczeniu błękitu nieba!

   15 czerwca 2014   |   PRUSZCZ NA MOKRO

Sobota, 14 czerwca 2014 roku. Tego dnia odbyło się Święto 49 Bazy Lotniczej połączone z obchodami 85-lecia Aeroklubu Gdańskiego. Baza przywitała publiczność wietrzną i deszczową pogodą. Niestety, w miarę upływu czasu było już tylko gorzej. Pomimo niesprzyjających warunków odbył się dynamiczny pokaz miejscowego Mi-24D, gościnnie występującej pary Hindów z Inowrocławia oraz śmigłowca SW-4 z Dęblina. Odbiór bardzo dynamicznych pokazów zakłócał padający deszcz. Po zakończeniu części dynamicznej uwaga nielicznej widowni przeniosła się na wystawę statyczną sprzętu użytkowanego przez 49 Bazę oraz miejscowy aeroklub. Zdecydowanie negatywnym bohaterem Święta była aura – pogarszające się warunki atmosferyczne zmusiły publiczność do odwrotu, a organizatorów do skrócenia obchodów.

   12 czerwca 2014   |   KAMERA… AKCJA!!!

… czyli Hollywood w Świdwinie, bo SPFL nie tylko fotografią stoi. W ostatnim czasie odwiedziliśmy 21 BLT dwukrotnie – 27.05 oraz 11.06.2014. Tym razem cel naszych wizyt był inny niż zwykle, bo mało fotograficzny, za to bardzo filmowy. Z okazji rocznicy 30-lecia Su-22 na polskim niebie, mała ale prężna grupa filmowa z SPFL postanowiła nakręcić film promujący i upamiętniający to wydarzenie. Idąc „za ciosem” postanowiliśmy stworzyć również materiał o Su-22 Sukhoi Display Team. Oczywiście będąc na lotnisku podczas lotów nie dało się nie fotografować, tak więc i skromny materiał fotograficzny też powstał. Efekty naszych fotograficznych działań pojawią się wkrótce na naszej stronie www oraz profilu FB. Premiery filmów będą miały zapewne miejsce podczas Święta Bazy w Świdwinie, które odbędzie się w dniu 28.06.2014.

   11 czerwca 2014   |   UPALNY WIECZÓR NA EPMM

Późnym popołudniem 10 czerwca 2014 roku członkowie SPFL po raz kolejny zawitali w gnieździe mińskich Smokerów. Gospodarze przywitali nas gorącymi podmuchami gazów wylotowych oraz możliwością podziwiania wspaniałego treningu do następnych pokazów w promieniach zachodzącego słońca. Do późnych godzin nocnych atmosferę podgrzewały nam dopalacze Mig-ów, odpalane również przez piękne panie pilotki z 23 Bazy. Zdjęcia z tego niezwykle udanego wypadu pokażemy już wkrótce.

   8 czerwca 2014   |   DZIEŃ DZIECKA W JAROMER-JOSEFOV

W dniu 7 czerwca 2014 roku w Aeroklubie Jaroměř – Josefov w Czechach odbył się dzień otwarty połączony z Dniem Dziecka. Rano mogliśmy podziwiać modele samolotów, a po południu spektakularne pokazy czeskich pilotów, którzy prezentowali swoje umiejętności latając kilka metrów nad ziemią.

   5 czerwca 2014   |   NOCNE LOTY NA EPMM

Piękna pogoda w dniu 4 czerwca zachęciła nas do krótkiej wizyty w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego i pomimo późnego rozpoczęcia ćwiczeń i małej liczby maszyn na lotach, po raz kolejny okazało się, że te niedostatki zostały zastąpione przez jak zwykle wspaniałe podejście do nas mińskich pilotów! Starty na dopalaczach, parami, dodatkowo wylot pary dyżurnej, spowodowały, iż było krótko ale treściwie, a nasze migawki zostały solidnie rozgrzane. Już niedługo będziecie mogli obejrzeć efekty naszej wizyty w 23. BLoT.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.