Aktualności z życia SPFL Air-Action

   6 stycznia 2016   |   MACH LOOP NA DZIEŃ DOBRY!

Nastał nowy rok. Okres poświąteczno – noworoczny to zawsze czas podsumowań, ładowania baterii, grzebania w szufladach w poszukiwaniu zapomnianych kart pamięci itp. Ale to nie w naszym stylu! My ruszamy, i to z impetem! 6-7 stycznia 2016 r. wybraliśmy się w góry środkowej Walii. Zapraszamy na podróż do słynnego Mach Loop. Relacja już niebawem.

   11 listopada 2015   |   OSA-S CZYLI SKOKI SPADOCHRONOWE POD DACHEM

Tunel aerodynamiczny w Leźnicy Wielkiej jest częścią Ośrodka Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego. To jedyny tego typu obiekt w Wojsku Polskim. Pod okiem doświadczonej kadry w kontrolowanych warunkach adepci sztuki spadochronowej mogą uczyć się i doskonalić techniki swobodnego spadania podczas skoku ze spadochronem. Jako jedni z nielicznych cywili mieliśmy możliwość poznania “od środka” obiektu i stojących przed instruktorami Ośrodka zadań.

   7 listopada 2015   |   LIGHTNING O ZMIERZCHU!!!

W dniu 7 listopada 2015 mieliśmy niebywałą okazję fotografować angielskie myśliwce z czasów zimnej wojny – Lightnings. Nasze spotkanie odbyło się przy pięknym zachodzie słońca. Byliśmy bardzo blisko, było bardzo głośno i były dopalacze! Serdecznie zapraszamy na pełną fotorelację już wkrótce!

   23 października 2015   |   ADEX 2015 – SEOUL AIRSHOW

Za nami Dni NATO w Ostrawie, ćwiczenia strzeleckie w Axalp i Fleet Week w San Francisco. Czy to oznacza, że sezon pokazowy jest już definitywnie zakończony? Nie dla nas! W poszukiwaniu (prawdopodobnie) ostatnich już w tym roku kadrów z pokazów lotniczych wyruszyliśmy na daleki wschód. Dokładniej do Korei Południowej na odbywający się tam w ramach wystawy ADEX 2015 airshow. Egzotyka miejsca, świetna atmosfera, a przede wszystkim fenomenalne pokazy Black Eagles i F-22 Demo Team to wizytówka tej imprezy. Ponad to można było podziwiać U-2 Dragon Lady, C-17, pokazy różnych formacji sił zbrojnych Republiki Korei Południowej i wiele innych atrakcji. Już wkrótce zapraszamy na szerszą relację.

   23 października 2015   |   MOKRA LEKCJA NA KRZESINACH

Jesienna edycja warsztatów Akademii Nikona na Poznańskich Krzesinach udowodniła wszystkim kursantom starą dobrą teorię, że do zrobienia wyjątkowych ujęć nie jest potrzebna potężna liczba startów i lądowań. Wystarczy tylko, by panujące warunki atmosferyczne były wyjątkowe. Dodatkowo też przydała się lekcja, która mówiła o tym, że gdy leje deszcz to należy chować sprzęt fotograficzny. Chować nie do toreb czy plecaków, tylko do osłon przeciwdeszczowych i nie przestawać fotografować! Już niebawem kilka dowodów na słuszność powyższych teorii oczywiście w „Gdzie i Kiedy Byliśmy” /hesja

   9 października 2015   |   FLEET WEEK, SAN FRANCISCO

Pokazy lotnicze podczas tygodnia floty w San Francisco to wisienka na torcie raczej wodniackiego święta składającego się z koncertów, parad i prezentacji związanych z marynarką. Program nie jest napięty i w trakcie prawie czterech godzin pokazów prezentuje się klasyczną “konfekcję” w postaci akrobacji solowych (Team Oracle i Lucas Oil Air Show na Pitts, Embry-Riddle Aeronautical University na Extra), oldtimerów (T-33 Shooting Star), akrobacji zespołowych (Red Star Pilots Formation Team na chińskich CJ-6) i pokazów skoczków spadochronowych (U.S. Navy Leap Frogs Parachute Team). Gwiazdą pokazów był zespół Blue Angels, a ciekawostką przelot United Airlines 747 Demo, który akurat w dniu pisania newsa pokazał się w Boeingu 757. Tego czego na pewno nie można odmówić “konfekcji” czyli zaangażowania, chyba tym razem zabrakło gwiazdom. Pamiętajmy jednak, że piątek, 9 października 2015 r. to był dzień raczej treningowy, a “Fleet Week” wynagradza wszystko wspaniałymi okolicznościami przyrody – widokiem na most Golden Gate i wyspę Alcatraz. Obszerniejsza relacja wkrótce.

   8 października 2015   |   RAF LAKENHEATH – ORLE GNIAZDO

W dniu 8 października 2015 r., udaliśmy się do jednego z najlepiej strzeżonych miejsc w Wielkiej Brytanii. To nie było słynne więzienie Tower of London, a amerykańska baza lotnictwa RAF LAKENHEATH. Bardzo szybko opuszczamy oficjalny punkt widokowy i mijamy tabliczkę „Zakaz wstępu”. Docieramy do miejsca, gdzie idealnie nadaje się do robienia zdjęć. Momentalnie podjeżdża wielki pick-up na amerykańskich tablicach z uzbrojoną ochroną. Machamy przyjaźnie. Na naszej kurtce SPFL widzą błękitne logo z F-15. Pomogło, odjechali! W tym samym momencie z hangarów zaczęły dobiegać odgłosy kompresorów potężnych silników F-15. Jeśli chcecie się dowiedzieć co z tego powstało, zapraszamy do obszernej fotorelacji już wkrótce na naszej stronie!

   6 października 2015   |   AXALP 2015

Axalp – to słowo znają chyba wszyscy miłośnicy fotografii lotniczej. Pod tą nazwą kryją się pokazy lotnicze kończące sezon w Europie, położone nad malowniczym jeziorem Brienz w Szwajcarii. Jak co roku, w pierwszej połowie października, ściągają tutaj największe Świry lotnicze z całej Europy. Dwugodzinna wspinaczka na KP na wysokość ok. 2,300 m , nierzadko w deszczu, śniegu i mrozie nie jest w stanie zniechęcić największych fanatyków lotnictwa. Trening strzelecki z ostrej amunicji prezentowany przez pilotów latających na F-5 i Hornetach, flary, dużo flar i jeszcze więcej flar, oderwania na płatowcach myśliwców, huk dopalaczy odbijających się echem od alpejskich szczytów w pełni wynagradzają trud i wysiłek jaki każdy z widzów musi ponieść wspinając się z samego rana na szczyt KP. W tym roku w w dniach 6-8 października odbywa się kolejna edycja tych niezwykłych pokazów i jak to miało miejsce w latach poprzednich, członkowie SPFL stawili się w Axalp silną i prężna ekipą, czego owocem będą po raz kolejny kadry którymi już niedługo podzielimy się z Wami.

   26 września 2015   |   DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR W ŁASKU

W dniu 26 września swoje podwoje dla zwiedzających otworzyła 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku, organizując Dni Otwartych Koszar. Jednostka ta od dawna nie organizowała tego typu imprez dla ludności cywilnej, co miało chyba niebagatelny wpływ na frekwencję zwiedzających, mimo niezbyt sprzyjającej pogody. Dla fanów lotnictwa organizatorzy przygotowali nie tylko wystawę statyczną statków powietrznych, ale także bardzo ciekawe pokazy dynamiczne, w trakcie których obok stacjonujących tu F-16 można było podziwiać także MiGa-29 czy SU-22. Po raz pierwszy otwartej publiczności zaprezentował się F-16 Tiger Demo Team z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Swoje wysokie umiejętności zaprezentował po raz kolejny Artur Kielak, a niewątpliwą niespodzianką było pojawienie się w powietrzu gości z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, czyli C-17 Globemaster. Szersza relacja już wkrótce na naszej stronie. Zapraszamy!

   24 września 2015   |   POCHMURNE EPMM

Pomimo, że prognozy pogody nie były optymistyczne, 24 września postanowiliśmy odwiedzić mińskich Fulcrum Driverów i spróbować fotograficznego szczęścia. Mała liczba maszyn na lotach nie oznaczała wcale, że będzie mało się działo – wręcz przeciwnie, po raz kolejny okazało się, że te niedostatki zostały zastąpione przez jak zwykle wspaniałe podejście do nas mińskich pilotów, którzy po wykonaniu zaplanowanych zadań, efektowanie prezentowali siebie i swoje maszyny przed naszymi obiektywami. Już niedługo będziecie mogli obejrzeć efekty naszej wizyty w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.