Aktualności z życia SPFL Air-Action

   14 sierpnia 2015   |   PRZYGOTOWANIA DO DEFILADY C.D.

Trwają przygotowania do defilad z okazji Święta Wojska Polskiego oraz radomskiego Air Show. W dniu 14 sierpnia, w Dęblinie, zorganizowano zgrupowanie samolotów transportowych biorących udział w tym przedsięwzięciu. Więcej zdjęć niebawem!

   10 sierpnia 2015   |   PRZYGOTOWANIA DO DEFILADY

W tegorocznych defiladach powietrznych z okazji Święta Wojska Polskiego oraz Air Show w Radomiu wezmą udział, między innymi, załogi z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego z Krakowa. W dniu dzisiejszym, 10 sierpnia 2015 r., Casy i Bryzy odleciały do Dęblina na zgrupowanie zgrywające poszczególne elementy rzutu powietrznego.

   3 sierpnia 2015   |   MAZURY AIRSHOW 2015

W dniach 1-2 sierpnia 2015 r. odbyły się po raz piętnasty pokazy lotnicze nad jeziorem Niegocin, w pobliżu miejskiej plaży w Giżycku. W upalny i bezchmurny weekend tłumy wczasowiczów i fanów lotnictwa stawiły się na plaży, aby podziwiać i oglądać akrobacje. Na niebie można było zobaczyć licznych solistów i zespoły akrobacyjne zarówno na nowych, jak i wiekowych maszynach. Prezentowali się m. in. Marek Choim, Uwe Zimmerman oraz Patrouille Reva z Francji na przedziwnych samolotach Acroez, litweski zespół akrobacyjny na Jak-50, grupa Pterodaktyl Flight, Herkules C-130 z 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego z Powidza, wiatrakowce oraz wiele innych. Niecodzienna, przepiękna sceneria nad jeziorem w połączeniu z maszynami latającymi blisko i nisko, dawała niesamowite wrażenie. Warto wybrać się na Mazury i doświadczyć tego na własnej skórze. Fotorelacja niebawem na naszej stronie.

   30 lipca 2015   |   MIŃSKI REKONESANS!

W dniu 30 lipca 2015 roku odbyliśmy krótki wieczorny rekonesans w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego celem sprawdzenia jak tam mają się nasi przyjaciele spod znaku Fulcruma po tak długim czasie przebazowań. Stwierdzamy, że czują się znakomicie i wyglądają pięknie. Jedynie z samolotami coś się wydarzyło dziwnego. Prawdopodobnie zablokowano im w ostatnim czasie opcję wyłączania dopalacza i muszą się przy każdym wylocie borykać z tymi dwiema wystającymi z tyłu marchewkami, które zwłaszcza wieczorową porą robią niebywałe wrażenie :)

   19 lipca 2015   |   ROYAL INTERNATIONAL AIR TATTOO 2015

To już tradycja, że na tych jednych z największych pokazów lotniczych na świecie obecna jest liczna grupa członków SPFL. Nie inaczej było w tym roku – od 17 do 19 lipca bawiliśmy w Fairford, gdzie miała miejsce ta wspaniała impreza. Humory nam dopisywały, pogoda sprzyjała, a przy okazji powstało trochę zdjęć do kolekcji. Więcej będzie można za jakiś czas przeczytać i pooglądać na naszej stronie www oraz na Facebooku. Na zachętę nadmienimy tylko, że w programie pokazów znalazły się między innymi: występ bombowca Avro Vulcan, wspólny przelot kilkunastu Spitfire’ów i Hurricane’ów, wspólny pokaz Spitfire’a i Typhoona, Ramex Delta, nasz Mig-29, Role Demo na śmigłowcach Apache i wiele, wiele innych atrakcji.

   12 lipca 2015   |   FLYING LEGENDS – DUXFORD 2015

11-12 lipca 2015 roku – kolejna edycja Flying Legends przeszła do historii. Było jak zwykle bajecznie, przynajmniej dla ludzi zakręconych na punkcie samolotów z okresu II wojny światowej. Formacja 11 Spitfire’ów, Blenheim w eskorcie trójki Spitów Mk. I i Hurricane’a w malowaniu Dywizjonu 303, B-17, Mustangi, Corsairy, Hawki… po prostu raj na ziemi. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć, a o tym jak było i co udało się „ustrzelić” przeczytacie i zobaczycie wkrótce w dziale „Gdzie i kiedy byliśmy”.

   8 lipca 2015   |   SWEET HOME ALABAMA

W dniu 8 lipca 2015 roku ekipa lotniczych świrów, po dłuższej przerwie, ponownie zagościła w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Tym razem poszliśmy na rekord i do bazy zjechało nas 26 osób. Zbiórka pod bramą, jak zwykle o 9 rano. Humory dopisywały w 100%. Jednym słowem: dzień zapowiada się wyjątkowo smakowicie, nie tylko ze względu na dużą liczbę startów i lądowań ale również na pogodę, która mimo nie najlepszych prognoz zapowiadała się całkiem dobrze. Cała nasza grupa przebazowała się na lotnisko, gdzie rozpoczęła się lotnicza uczta. Rozpoczęły ją nasze Jastrzębie całą serią startów, którym towarzyszył widok “marchewek” i huk dopalaczy. W tym dniu czekał wszystkich nie lada smaczek. Zapowiedziano bowiem starty i lądowania 4 amerykańskich A10 Thunderbolt. Zapowiedź stała się faktem i oto przed nami pojawiły się cicho pomrukujące Thunderbolty w pięknym starcie. Następnie cała seria lądowań i ponownych startów F-16. Po kilku godzinach intensywnej pracy migawek naszego sprzętu zrobiliśmy przerwę na toaletę i posiłek. Po pewnym  czasie okazało się, że z przyczyn od nas niezależnych, to już koniec naszej uczty na  łaskim lotnisku i koniec fotografowania na dzisiaj. Czyżby? Nic bardziej mylnego. Nie bylibyśmy sobą, gdyby ten dzień, tak rewelacyjnie zaczęty, miał się już zakończyć. Krótka narada i przemieściliśmy się pod płot okalający lotnisko. Byliśmy na początku pasa startowego, gdzie mieliśmy możliwość fotografowania podchodzące do lądowania F-16 i A-10, później na drugim krańcu lotniska uchwyciliśmy startujące A-10.  Co było dalej, dowiecie się niebawem z obszernej relacji.

   5 lipca 2015   |   MARINEDAGEN – DNI FLOTY HOLENDERSKIEJ

Marinedagen, czyli dni holenderskiej floty, które odbyły się 5 lipca b.r., to dla fotografów lotniczych nieco egzotyczna impreza. Niemniej jednak pokazy marynarki w bazie Den Helder uzupełniono ciekawym komponentem lotniczym. Po wycofaniu z eksploatacji nieodżałowanych Lynksów holendrzy zaprezentowali NH90, indywidualny pokaz demo team Apache i demonstrację odbijania statku opanowanego przez terrorystów ze wsparciem Cougara MK II. Warunki pogodowe były mocno zmienne. Akurat podczas pokazu spadł deszcz, który wyczyścił powietrze i nadał scenie dramatyzmu. Kto poświęcił siebie i sprzęt i pozostał na pokładzie okrętu, z którego publika oglądała pokazy, ten zyskał. Zanim rozpętała sie prawdziwa ulewa z mocnym wiatrem, która zakończyła pokazy na niebie pojawiła się jeszcze Catalina. Jak na imprezę wodniaków było co oglądać. Szersza fotorelacja niebawem na naszej stronie.

   5 lipca 2015   |   IV. PIKNIK MODELARSKI – STRZELCE MAŁE

Po raz czwarty już, Lotnicze Stowarzyszenie Szczurowa, zorganizowało na lądowisku w Strzelcach Małych Piknik Modelarski. Choć z nazwy modelarski, piknik zapewnił nam szereg lotniczych emocji. Główną atrakcją pikniku były pokazy lotniczej akrobacji w wykonaniu prawdziwych mistrzów tj. Artura Kielaka /XA-41/, Uwe Zimmermanna /Extra 200/ oraz zespołu akrobacyjnego Firebirds /Zlin 50 i 2x Extra 330LC/. Ponadto zaprezentowano desant spadochronowy z pokładu AN-2 /Wiedeńczyka z Muzeum lotnictwa Krakowie/ oraz samoloty Jak-18 oraz replikę RWD-5R. Pokazy zakończył występ Małopolskiej Grupy Paralotniowej Flying Dragons Team. Już wkrótce więcej na temat tej imprezy.

   5 lipca 2015   |   FLY FEST 2015 – PIOTRKÓW TRYB.

W dniach 4-5 lipca 2015 r., w Piotrkowie Trybunalskim, odbyła się III. edycja Festiwalu Lotniczego „FLY FEST”. W tym roku głównymi atrakcjami pikniku były Artur Kielak na swoim pomarańczowo-czarnym XA 41 oraz przelot myśliwców F-16 Fighting Falcon z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Lotniczo piknik dopełniały m.in. przeloty samolotów DH 82 TigerMoth, Taylorcraft Auster, czy Boeing Stearman. Mogliśmy zobaczyć również pokaz akrobacji na samolocie ZLIN 526F oraz AN-2 w niskich przelotach z włączonymi zraszaczami. W przerwach między pokazami publiczność mogła podziwiać spadochroniarzy, których wynosił w górę – jak twierdzą niektórzy -”najbrzydszy samolot świata” czyli Short SC.7 Skyvan.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.