Aktualności z życia SPFL Air-Action

   21 czerwca 2015   |   DNI AEROKLUBU RYBNIK 2015

Słońce, burza i deszcz z takimi warunkami zmagaliśmy się podczas Dni Aeroklubu na rybnickim lotnisku, które odbyły się w dniach 20-21.06.2015 r. Oczywiście są to warunki jak najbardziej przez nas lubiane, bo dają możliwość wykonania nieco innych niż zwykle zdjęć. W Rybniku podziwiać mogliśmy niemal stały skład większości polskich pikników lotniczych, jak m.in. Grupę ŻELAZNY, Dromadery, Pipera J-3 Cub na czele z rewelacyjnym pokazem rekonstrukcji bitwy z czasów I wojny światowej zaprezentowanym przez czeską grupę Pterodactyl Flight. Na efekty naszej wizyty zapraszamy wkrótce do działu Gdzie i kiedy byliśmy.

   20 czerwca 2015   |   BIAS 2015 – W KRAINIE WAMPIRÓW I LANCERÓW

BIAS czyli Bucharest International Air Show to największe pokazy lotnicze w Rumunii. 20 czerwca 2015 roku na lotnisku Banasea w Bukareszcie odbyła się kolejna edycja tej imprezy. Jako, że pokazy były jednodniowe a ilość atrakcji przebogata, show rozpoczął się o godzinie 10 rano a skończył godzinę po zachodzie słońca. Dzięki pomocy naszych rumuńskich przyjaciół spod znaku fotografii lotniczej, mieliśmy najlepsze możliwe warunki do fotografowania. Dla nas główną atrakcją pokazów były oczywiście rumuńskie samoloty MiG-21 LanceR, które raz po raz cieszyły nasze oczy i uszy widowiskowo pokazując swoje możliwości. Nie zawsze udało nam się uchwycić te atrakcje na zdjęciach. Low pass LanceRa połączony z wystrzeleniem serii flar na zawsze pozostanie nam jedynie w pamięci. Poza samolotami MiG-21 mieliśmy przyjemność obejrzeć pokazy większości typów maszyn użytkowanych przez Rumuńskie Siły Powietrzne oraz przez Rumuński Aeroklub. Gościnnie w imprezie wzięły udział Turkish Stars, Baltic Bees oraz brytyjski Typhoon. Niestety amerykańskie A-10 nie wystartowały z racji chwilowego załamania pogody. Całość pokazów zakończyliśmy na sympatycznym Hangar Party :)

   20 czerwca 2015   |   MIĘDZYNARODOWE POKAZY LOTNICZE DĘBLIN 2015

Jednym z głównych punktów obchodów 90-lecia “Szkoły Orląt” w Dęblinie były Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Dęblin 2015. Po ubiegłotygodniowym Aerofestivalu pozostał spory niedosyt, tak więc 20 czerwca b.r., z samego rana, na teren bazy zawitała ekipa Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych. W locie można było podziwiać m.in. gospodarzy pokazów, czyli “Biało-Czerwone Iskry”, Zespół Akrobacyjny “Orliki”, Su-22, Mi-24. Widowiskowy program uzupełnił również świetny pokaz grupy akrobacyjnej “Żelazny” wraz z szybowcem FOX, a także Boeing Stearman, Artur Kielak na swoim XA-41 oraz spora liczba innych maszyn z nieśmiertelnym RWD-5 na czele.Idealna pogoda, spora ilość dodatkowych atrakcji, pozwoliły nam na zapełnienie kart pamięci w aparatach do ostatniego kadru. Na szerszą fotorelację zapraszamy już niebawem.

   16 czerwca 2015   |   TURECKI AEROFESTIVAL – REAKTYWACJA

W dniu 16 czerwca 2015 roku grupa członków SPFL Air-Action skorzystała z zaproszenia 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Pogoda sprzyjała fotografowaniu. Obok dużej ilości startów z dopalaczem i lądowań naszych F-16 mieliśmy okazję ponownie zobaczyć gwiazdy poznańskiego Aerofestivalu – Turkish Stars. Zespół Akrobacyjny Tureckich Sił Powietrznych do dnia dzisiejszego był goszczony w podpoznańskich Krzesinach. Wkrótce bogatsza relacja i więcej zdjęć z tej wyjątkowej wizyty w gnieździe Jastrzębi. Serdecznie zapraszamy.

   14 czerwca 2015   |   AEROFESTIVAL W POZNANIU

Po prawie ćwierćwiekowej przerwie poznańskie lotnisko Ławica ponownie stało się areną pokazów lotniczych. W dniach 13-14 czerwca 2015 r. odbyła się impreza pod nazwą “Aerofestival”. Event rozreklamowany do granic możliwości, mający dzierżyć miano największych pokazów lotniczych w Europie. Niestety, jak to w życiu bywa, z dużej chmury – mały deszcz. Mimo ogromnych starań organizatorów, coś nie zagrało, coś nie wyszło. Pierwszy dzień pokazów to totalny chaos organizacyjny i informacyjny, plan lotów pokazowych zrealizowany może w 15-20%, drugi dzień natomiast, można powiedzieć, że się odbył, że mniej więcej program pokazów zgadzał się z zapowiedziami organizatorów. O tych wydarzeniach, jak i innych rzeczach związanych z “Aerofestivalem” już niedługo w naszej fotorelacji.

   11 czerwca 2015   |   ZESPÓŁ AKROBACYJNY “ORLIK” – TRENING OTWARTY

11 czerwca 2015 r., już po raz trzeci Zespół Akrobacyjny „Orlik” zaprosił swoich fanów do radomskiej bazy na otwarty trening dla publiczności. Fotografowie spod znaku SPFL z chęcią skorzystali z tego zaproszenia i mówiąc krótko, było warto ! Latanie ze słoneczkiem w plecy, specjalnie pod przybyłych gości, zaowocowało wyjątkowymi kadrami. Abyście mogli się o tym przekonać zerknijcie za jakiś czas do działu z naszymi fotorelacjami. Będzie „na bogato” !

   9 czerwca 2015   |   HOLLYWOOD W ŚWIDWINIE

TOP GUNów dwóch… czyli Hollywood w Świdwinie po raz drugi. W zeszłym roku światło dzienne ujrzał film „Dwudziesta Pierwsza” nakręcony z okazji 30-lecia Su-22 na polskim niebie. Ponieważ spotkał się on z bardzo dobrym przyjęciem, postanowiliśmy nakręcić następny film. W tym celu odwiedziliśmy w ostatnich dniach 21 BLT dwukrotnie, a nasz scenarzysta, reżyser, operator – Przemek „Youzi” Szynkora dwoił się i troił – zbierał materiały, przeprowadzał wywiady niezbędne do powstania filmu. Choć cel wizyt był podporządkowany filmowi to i parę kadrów fotograficznych również udało się wykonać. Premiera filmu będzie miała miejsce podczas Święta Bazy w Świdwinie, które odbędzie się w dniu 27.06.2015 r., następnie film zostanie również upubliczniony na YT, a link do niego na pewno zostanie podany na naszej stronie www jak i profilu FB. Tych, co nie widzieli zeszłorocznej produkcji, lub maja ochotą ja zobaczyć jeszcze raz serdecznie zapraszamy: https://www.youtube.com/watch?v=PlOTrIAWzZM

   7 czerwca 2015   |   25. AVIATICKÁ POUT’ 2015

W dniach 06-07 czerwca 2015 roku w Pardubicach odbyły się pokazy lotnicze pod nazwą 25. Aviaticka pout. Tradycyjnie jest to nie lada gratka dla miłośników starszych konstrukcji. Z tej okazji można było podziwiać na niebie tak wspaniałe maszyny jak: P-51 Mustang, Bf-109, Spitfire czy Jak-3. Oprócz pokazów w powietrzu, przygotowano także wiele atrakcji naziemnych oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych. Mimo, że temperatury przypominały raczej te panujące na Saharze, nie odstraszyło to licznej reprezentacji członków naszego stowarzyszenia. Efekty naszej pracy już wkrótce będzie można podziwiać w dziale „Gdzie i kiedy byliśmy”.

   31 maja 2015   |   WEEKEND ZE SCANDINAVIAN AIRSHOW

Mimo padającego rzęsistego deszczu zaczynają się treningi. Pod hangarem stoi gotowy do lotu Viking z Jacobem Holländerem za sterami. Postanawiam przebiec jakieś 100 metrów drogi kołowania, która wiedzie od hangaru na lotnisko w Västerås by zrobić zdjęcia od przodu jadącego po niej samolotu. Zaczyna się kołowanie. Wybiegam na środek drogi. Nagle zauważam, że samolot przemieszcza się w moją stronę z większą niż zwykle prędkością. Robię dosłownie trzy zdjęcia i uciekam! W tej chwili widzę, niestety już nie w wizjerze aparatu, dobrze mi znaną sylwetkę Vikinga strzelającego pionowo w górę niczym rakieta! Czyli to był…. Start?!! Tuż spod hangaru?! Z rozbiegiem nie większym niż 20 metrów??!! Masakra jakaś! Tak zaczął się kolejny wspaniały weekend ze Scandinavian Airshow. Później działo się jeszcze ciekawiej i więcej ale to już w relacji :)

   28 maja 2015   |   TRENING “ORLIKÓW”

28 maja b.r. radomski zespół akrobacyjny „Orlik” rozpoczął intensywne treningi przed zbliżającym się sezonem pokazowym. Dwa treningi w składzie 6 samolotów, włączone smugacze i sprzyjająca wiosenna pogoda, to wszystko było dane nam zobaczyć tym razem „zza ogrodzenia”. Krótki opis tego popołudniowego spotkania okraszony zdjęciami już niebawem.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.