Aktualności z życia SPFL Air-Action

   31 maja 2017   |   BETHPAGE AIRSHOWZ czym kojarzyć się może plaża Jones Beach w Nowym Yorku na przełomie maja i czerwca? Dla entuzjastów lotnictwa tylko z jednym – pokazy Bethpage Airshow! Domyślam się że jak co roku, tak i w tym nie zabraknie pozytywnych lotniczych wibracji. Już na „wejściu” można było rozpoznać charakterystyczny głos komentatorski, muzyka słów płynąca z głośników – to nikt inny jak Rob Rider. Świetna zabawa uczestników na nowojorskich plażach, zaangażowanie organizatorów w sam pokaz, świetne warunki pogodowe. To wszystko sprawiło, że po raz kolejny z pokazów w USA nie można wyjść zawiedzionym. Czekajcie na relację z tego wydarzenia, już wkrótce.
   31 maja 2017   |   MILLEVILLE AIRSHOW

Gospodarzem dzisiejszych pokazów w stanie New Jersey jest niewielkie miasteczko Millville, leżące 2,5h drogi na południe od Nowego Yorku. To moja pierwsza tegoroczna wyprawa za Ocean więc jestem podwójnie podekscytowany. Tegoroczne pokazy o nazwie Millville Airshow – Wheels & Wings to nie tylko samoloty, to także zlot fantastycznych samochodów klasyków, w większości z lat 50 i 60-tych ubiegłego stulecia. Program jak dla mnie bardzo ciekawy, a kropkę nad „i” nie postawił nikt inny jak grupa demonstracyjna Blue Angels. Relacja z tego wydarzenia już niebawem.

   30 maja 2017   |   AKADEMIA NIKONA W MIŃSKU

Kolejna edycja Akademii Nikona nie mogła się odbyć również bez obecności członków naszego Stowarzyszenia. Już po raz kolejny gościliśmy w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. W tym czasie w bazie odbywały się zaplanowane ćwiczenia, nie przeszkodziło to nam na początku naszej wizyty krótko porozmawiać z pilotami i dowódcą bazy. W ćwiczeniach oprócz stacjonujących tam samolotów MiG-29 udział brały dwa śmigłowce W-3PL Głuszec i dwa Mi-24 jak również samolot PZL M28B TD Bryza. Dwa dni dostarczyły niesamowitych emocji, głównie za sprawą pilotów z “mińskiej” bazy. Efektowne starty (szczególnie te na dopalaniu), przeloty i lądowania uwieczniliśmy na kartach naszych aparatów czym nie omieszkamy się z Wami podzielić w naszej fotorelacji, na którą już niedługo zapraszamy. Osobiście nie mogę się już doczekać kolejnej Akademii Nikona jak i kolejnej wizyty w 23. BLT, to naprawdę niesamowite miejsce. Łukasz “Słowik” Słowiński
   22 maja 2017   |   SEZON W 4. SKRZYDLE RUSZA Z KOPYTA

Na lotniskach 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego rozpoczął się okres intensywnej krzątaniny. W Radomiu i Dęblinie niebo zapełniło się Iskrami, Orlikami oraz śmigłowcami SW-4. Wykorzystując okres sprzyjającej pogody swoją przygodę w powietrzu rozpoczęli adepci ze Szkoły Orląt. Do sezonu pokazowego przygotowują się także piloci z Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry szlifując elementy programu na sezon 2017. Życzliwość pilotów oraz techników, dobra pogoda oraz wysoka intensywność przełożyła się z pewnością na ciekawy materiał.

   20 maja 2017   |   DZIEŃ OTWARTY – CASLAV 2017

Dnia 20 maja 2017 roku  po raz kolejny 21. Baza Lotnictwa Wojskowego Czech zorganizowała dzień otwarty. Baza położona jest w pobliżu małego miasteczka Caslav w kraju środkowoczeskim. Jak zwykle licznie zgromadzona publiczność mogła uczestniczyć w pokazach lotniczych, w których brali udział piloci z Czech (Mig-15 Flying Legends, Mi-171 z bazy w Sedlec, JAS -39 Gripen z bazy w Caslav, Mi-24/35 z bazy w Sedlec, 2x Alca L-159 z bazy w Caslav), Szwajcarii (Patruile Suisse), Belgii (F-16 Belgian Demo Team, Augusta A-109). Oprócz maszyn wojskowych zaprezentował się  także zespół Red Bull Flying Bulls, Samoloty Piper 18-150 Super Cub, DH-82 Tiger Moth, Extra 300SR oraz śmigłowiec  DSA EC/SA 135 z Hradec Kralove w bardzo dynamicznym pokazie. Nasze lotnictwo wojskowe reprezentowały  na statyce  F-16 z 31. Bazy w Krzesinach  oraz Casa C-295M z bazy w Balicach. Były to bardzo udane pokazy i niewątpliwie nasza ekipa z miła chęcią zagości tam ponownie.

   20 maja 2017   |   ŚMIGŁA NAD INOWROCŁAWIEM

W sobotę 20 maja na lotnisku 56. Bazy Lotniczej z okazji święta tejże jednostki został zorganizowany V Piknik Śmigłowcowy. Dodatkowo podczas święta zorganizowano obchody 50 lecie służby śmigłowca Mi-2 w Siłach Zbrojnych RP. Zaowocowało to bogatą wystawą statyczną wszystkich typów Mi-2 używanych przez naszą armię. Na imprezie w skromnym składzie stawiła się reprezentacja naszego stowarzyszenia. Warunki atmosferyczne nie sprzyjały powstawaniu epickich fotografii, było dość gorąco, a w powietrzu czuć było wilgoć. Pokazy dynamiczne trwały około dwóch godzin i trzeba przyznać że był to czas dobrze zaplanowany, a program był bardzo intensywny. Na niebie królowały oczywiście śmigłowce. Gospodarze zaprezentowali rzadki na takich imprezach desant skoczków spadochronowych z Mi-24 oraz efektowny taniec dwóch Hindów. Występ solo w wykonaniu Mi-24 z 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim mógł się podobać, podobnie jak pełen dynamiki pokaz dęblińskiego Puszczyka. Z kolei W-3RM Anakonda z Marynarki Wojennej dała interesujący pokaz ratownictwa morskiego. W części samolotowej gościnnie pojawił się MiG-29 z debiutującym w roli pilota pokazowego Jackiem Stolarkiem. Byliśmy również świadkami nietypowego solowego występu świdwińskiego Su-22, za sterami szef grupy demo – Dominik Łuczak. Nie mogło zabraknąć niesamowitego Artura Kielaka w jego XA-41, Full Force była grana. Koniec programu uświetnił pierwszy w tym sezonie występ Zespołu Akrobacyjnego Orlik. Na szerszą relację fotograficzną zapraszamy w najbliższym czasie.
   15 maja 2017   |   MALBORSKIE FULCRUMY W MIROSŁAWCU

Poniedziałki nie należą do najlepszych dni tygodnia, chyba że… spędza się je w ulubionym otoczeniu. Tak właśnie spędziliśmy jeden z poniedziałków 15 maja 2017 roku. Dzięki uprzejmości i otwartości pracowników 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych z Mirosławca mogliśmy fotografować przygotowania i loty ćwiczebne pilotów przebazowanych w ten dzień z Malborka. W sumie cztery MiGi-29 startowały, lądowały i czasem zaskakiwały nas nieoczekiwanym zwrotem, przelotem z dopalaczem lub touch & go, budząc naszą niekrytą radość i stwarzając okazje do dobrych ujęć. Przerywnikiem w lotach myśliwców stawał się Mi-2, wykonujący swoje zadania. Dzień próbowały popsuć burza z ulewą, na zmianę z palącym słońcem oraz zimnym i silnym wiatrem. Jednak nic nas nie mogło zniechęcić do podziwiania i fotografowania świetnych pilotów i ich wspaniałych maszyn. Bardzo dziękujemy Pani kapitan Małgorzacie Krywiak za miłe przyjęcie i organizację pobytu w bazie, pracownikom wieży, obsłudze technicznej i innym pracownikom lotniska za cierpliwość i wyrozumiałość dla nas i naszej pasji. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w kolejnym, rutynowym dla Was, a dla nas specjalnym i pełnym wrażeń, poniedziałku!

   14 maja 2017   |   MAJÓWKA Z GRUPĄ AKROBACYJNĄ ŻELAZNY

Dnia 14 maja 2017 GA Żelazny rozpoczęła oficjalnie sezon lotniczy. W programie oprócz oczywiście pokazów lotniczych, nie zabrakło słodkiej niespodzianki-tortu oraz karaoke z Michałem Wiśniewskim. Pogoda była naprawdę majowa, odbyły się wszystkie trzy zaplanowane pokazy. Chętni mogli odbyć również loty krajobrazowe. Dziękujemy za zaproszenie!
   13 maja 2017   |   ŚWIĘTO 33. BLT W POWIDZU

13 dzień maja 2017 roku. Gorący dzień… Na lotnisku w Powidzu trwa święto 33. BLT i Dzień Otwartych Koszar. Tłumy odwiedzających, stoiska z pamiątkami lotniczymi, wystawa statyczna polskiego i amerykańskiego sprzętu wojskowego, uroczysty apel, defilada i to, na co wszyscy czekali- pokazy lotnicze. Na statyce między innymi C-130 Herkules, F-16, MiG- 29, Sikorsky UH-60 Black Hawk. W powietrzu: MiG-29 z 23. BLT z Mińska Mazowieckiego, F-16 z 31. BLT Poznań-Krzesiny, Su-22 z 21. BLT ze Świdwina. To jednak nie wszystko… Na szerszą relację zapraszamy wkrótce!
   13 maja 2017   |   LOTNICZA MAJÓWKA – IŁAWA 2017

W gorącą majową sobotę zawitaliśmy do Iławy. Tego dnia w pięknych okolicznościach przyrody województwa warmińsko-mazurskiego odbywała się Lotnicza Majówka. Po zniesieniu pikników w Płocku czy w Michałkowie brakowało takich imprez w lotniczym kalendarzu. Iława nas zaskoczyła. Nad Jeziorem Jeziorak w iście piknikowym klimacie podziwialiśmy szereg statków powietrznych. Czy warto było tam się wybrać? Na pełną relację z tego wydarzenia zapraszamy już niedługo.
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.