Aktualności z życia SPFL Air-Action

   15 marca 2017   |   TRENING F-16 TIGER DEMO TEAM – AKADEMIA NIKONAW dniu 15 marca 2017 roku na lotnisku 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach odbył się kolejny w tym roku trening F-16 Tiger Demo Team. Za sterami maszyny zasiadł kpt. pil. Dominik „Zippity” Duda. Było spektakularnie, dynamicznie i nie zabrakło flar. Skromna ekipa członków SPFL Air Action była świadkami tego emocjonującego pokazu, jak i wielu innych lotów samolotów F-16. Pogoda była idealna do robienia zdjęć. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

   15 marca 2017   |   POŻEGNANIE ANTKA

15 marca na białostockim lotnisku Krywlany odbył się pożegnalny lot ostatniego aeroklubowego An-2. Wraz z nim skończyła się pewna epoka na białostockim niebie – to był najbardziej charakterystyczny samolot, którego kształt i dźwięk znał każdy mieszkaniec. Niebo płakało, smutek gościł na twarzach ludzi, na szczęście krótko przed lotem niebo się rozpogodziło i wyszło piękne słońce. Niedługo Antek zacznie swoją nową przygodę w Argentynie.
   3 marca 2017   |   WARSZAWSKA PREZENTACJA

3 marca na lotnisku Bemowo odbył się pokaz śmigłowca AW-101, biorącego udział w przetargu na śmigłowiec dla wojska polskiego. Zaproszeni widzowie mogli usłyszeć krótką prezentację przedstawiającą możliwości maszyny, a także obserwować dynamiczny pokaz możliwości lotnych w symulowanej akcji ratowniczej. Piękne wiosenne słońce dodało uroku całemu przedsięwzięciu. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć fotografa z SPFL.

   27 lutego 2017   |   ZIMOWY REKONESANS W MEIRINGEN

Gdzie udać się, kiedy ma się kilka dni wolnych w Szwajcarii? Jest takie miejsce, które ciągnie każdego lotniczego świra :). Oczywiście wszyscy je znamy. Baza lotnicza w Meiringen. Najczęściej pojawia się ona  w naszych relacjach w kontekście zakończenia fotolotniczego sezonu i ćwiczeń strzeleckich w rejonie Axalp. Tym razem mieliśmy możliwość aby odwiedzić ją, jako jedną z pierwszych w tym roku. Sprawdziliśmy, dzieje się tam sporo nie tylko w czasie tych kilku wyjątkowych dni w październiku. Początek roku to okres zintensyfikowanego szkolenia lotniczego  w bazach Szwajcarskich Sił Powietrznych. Hornety, Tigery, Super Pumy , Couguary i Pilatusy często wznoszą się w powietrze. Dzieje się tak nie tylko w Meiringen ale również w bazach w Payern i Emmen, które również na krótko odwiedziliśmy. Pięknie ośnieżone szczyty i duża liczba operacji powietrznych zaowocowały ciekawymi kadrami, którymi podzielimy się już wkrótce w szerszej fotorelacji.
   22 lutego 2017   |   MOKRA ROBOTA W ŁASKU

21 lutego po raz pierwszy w tym roku odwiedziliśmy 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku. I chociaż pogoda nie napawała nas optymizmem, to po długiej zimowej przerwie z entuzjazmem przyjęliśmy możliwość obcowania z tym, co kręci nas najbardziej. Wbrew pozorom, deszczowa i wietrzna pogoda stworzyła niecodzienne warunki do fotografowania stalowych Jastrzębi. Dynamiczne starty i lądowania na mokrym pasie, ale również wizyta w hangarze zaowocowała zdjęciami, które już niedługo będziecie mogli zobaczyć w dłuższej relacji z tego wydarzenia, do czego Was niezmiernie namawiam! A korzystając z okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Pani kpt. Joannie Motylińskiej – Szczych  za umożliwienie fotografowania efów szesnastych oraz za poświęcony nam czas.

   8 lutego 2017   |   GPR CZYLI GRUBA PORCJA RATOWNICTWA

W dniu 08.02.2017 postanowiliśmy sprawdzić co dobrego słychać w 3. Grupie Poszukiwawczo – Ratowniczej stacjonującej na co dzień w podkrakowskich Balicach. Nasza wizyta zbiegła się w czasie z procedurą rozkonserwowania jednej z maszyn należnych do 3. GPR co dało nam okazje podziwiania “bestii” budzącej się do życia i zrobienia kliku zdjęć.

   18 stycznia 2017   |   NOC W RAF COSFORD

W poniedziałek, 16 stycznia 2017 r. mieliśmy przyjemność spędzić dzień w bazie RAF Cosford. Mimo typowej angielskiej pogody mieliśmy okazję do zrobienia ciekawych kadrów. Już wkrótce zapraszamy na pełną relację z tej wizyty.

   23 listopada 2016   |   JESIEŃ W 23. BAZIE LOTNICTWA TAKTYCZNEGO

W tym roku to nie pokazy w Ostrawie kończą nasz foto-lotniczy sezon. 23 Listopada 2016 odwiedziliśmy 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Zima prawie za pasem, a pogoda jak marzenie. Wprawdzie nie za ciepło, ale za to światełko do fotografowania było w sam raz. W takich oto pięknych, porannych okolicznościach przyrody dowiedzieliśmy się o planowanych lotach – kilka wylotów, w tym jeden o zmierzchu, uzgodniliśmy co i jak fotografujemy, gdzie możemy być a gdzie nie i zabraliśmy się do pracy. Chwila czekania no i się zaczęło – loty młodych pilotów. Humory dopisywały, zresztą ciężko żeby było inaczej w tak zacnym towarzystwie. Po południu potwierdziło się, że plany lubią się zmieniać jednak teraz na naszą korzyść gdyż odbył się dodatkowy lot i żeby było mało, był to start pary Mig-29. Najlepsze jednak zostało na koniec.

   19 października 2016   |   AXALP, KTÓREGO NIE BYŁO

Początek października to miesiąc, który w kalendarzu fotolotniczym zajmuje szczególne miejsce, za sprawą nie mniej szczególnych pokazów lotniczych odbywających się w szwajcarskich Alpach. Niestety rok 2016 okazał się wyjątkowo pechowy dla Szwajcarskich Sił Powietrznych, które w wypadkach straciły ludzi i maszyny. W wyniku tych wydarzeń pokazy lotnicze na poligonie w Axalp zostały odwołane. Jednak pokazy w Axalp to nie tylko poligon ale również wyjątkowa baza lotnicza w Meiringen, którą tym razem odwiedzaliśmy wyjątkowo często.

   18 października 2016   |   MARYLAND FLEET WEEK & BALTIMORE AIR SHOW 2016

Panie i panowie, chłopcy i dziewczęta, witamy Was serdecznie na tegorocznych pokazach Fleet Week and Air Show w mieście Baltimore. Takimi oto słowami popularny komentator lotniczy Rob Rider powitał widzów airshow w forcie McHenry w Baltimore. Show połączone z pokazami marynarki wojennej US trwały 7 dni. Ostatnie 2 dni w całości należały jednak do pokazów awiacji. W tym roku mogliśmy podziwiać sporo niespodzianek a na koniec pokazów fantastyczna grupa akrobacyjna Blue Angels. Świetne warunki atmosferyczne, gra świateł i cieni, duża wilgotność powietrza sprawiły ze z tych pokazów zrodzi się na pewno kilka fotograficznych “perełek”. Zobaczcie co działo się w jednym z amerykańskich stanów Maryland. Relacja już niebawem.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.