Aktualności z życia SPFL Air-Action

   26 kwietnia 2017   |   ZASKAKUJĄCE NIEBO NAD ŚWIDWINEMZatęskniliśmy już trochę za hukiem i ogniem. Gdzie można ukoić ten głód? Oczywiście w 21. BLT w Świdwinie. Ale kiedy? Dzięki uprzejmości dowództwa było to możliwe 26 kwietnia 2017 roku. Przywitał nas huk rozgrzewanych silników Su-22. Piękny dźwięk! A później było już tylko lepiej. Przez kilka godzin nasze aparaty miały naprawdę pełne karty roboty. Aby nasze szczęście było jak najpełniejsze, dopisała również pogoda. Deszcz, słońce, rozmaite chmury – na niebie działo się nie tylko lotniczo. Zapraszamy na pełna relacje już wkrótce!
   10 kwietnia 2017   |   MALBORK PO RAZ DRUGI

W dniu 10 kwietnia 2017 roku mieliśmy okazję ponownie odwiedzić gościnne progi 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Wizyta pełna wrażeń i na pełnej petardzie. Na początek start pary dyżurnej. Huk silników, krótki rozbieg i maszyny w powietrzu. Zaraz za parą idzie w powietrze mjr pil. Łukasz “Łuki” Marciniak na rekonesans warunków meteo, “Łuki” jest jednym z pilotów “Fulcrum Drivers Demo Team”, z Malborka. Oblot meteo okazał się przepięknym pokazem pilotażu MiG’a 29, zwroty, pętle, dopalacze… idealny wstęp dla kolejnego punktu programu – treningu pełnego pokazu w wersji “wysokiej”, za sterami por. pil. Rafał “Pinek” Pinkowski. Był to pierwszy tegoroczny trening demo w którym mieliśmy okazję uczestniczyć. Pokaz dostarcza wrażeń zarówno dla oka jak i dla ucha, jesteśmy przekonani iż wariancie “wysokim” nie zawiedzie oczekiwań miłośników lotnictwa. Po pokazie demo obserwowaliśmy starty na zadania pilotów pozostałych pilotów. Kołowania, zrzuty spadochronów i przejazdy do CPPS. Zakończeniem dnia były starty w bajecznym świetle zachodzącego słońca. Start w wykonaniu płk pil. Mariusza Biajgo na długo pozostanie w naszej pamięci, nic nie odda startu na dopalaczu na tle pastelowych barw burzowego nieba o zachodzie słońca. To trzeba zobaczyć na własne oczy! Dziękujemy dowództwu, pilotom i rzecznikowi 22. Bazy za miłe przyjęcie. Personel  bazy w Malborku jest przykładem iż lotnictwo to przede wszystkim ludzie, ich pasja i zaangażowanie. Urokliwe miejsce, wspaniali ludzie. Fanom lotnictwa przypominamy iż pierwszy oficjalny pokaz demo MiG 29 z Malborka już 13 maja w Iławie. Pełna relacja z wizyty wkrótce na stronie.

   30 marca 2017   |   INAUGURACJA SEZONU W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Pod koniec marca 2017 a dokładnie 30 grupa SPFL w kameralnym składzie zainaugurowała sezon fotograficzny w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Podczas wizyty w bazie dane nam było fotografować kilka startów i lądowań pary dyżurnej oraz rutynowych lotów najmłodszych stażem pilotów mińskich “smokerów”. Jak zwykle atmosfera była gorąca o czym będziecie się mogli przekonać w naszej fotorelacji już
niebawem. Zapraszamy!
   29 marca 2017   |   POCZĄTEK WIOSNY W MALBORKU

W dniu 29 marca 2017, dzięki uprzejmości Dowódcy 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego mieliśmy okazję odwiedzić lotnisko w Malborku. Kilkanaście dynamicznych startów, w tym większość na dopalaczach dostarczyło wrażeń zarówno dla oka jak i ucha. Wieczorne starty z dopalaczami wyglądały imponująco! Pomimo iż pogoda pokrzyżowała trening demo MiG-29 z Rafałem “Pinkiem” Pinkowskim za sterami, wizytę zaliczamy do bardzo udanych. Wszystkich którzy nie byli w 22. BLT zachęcamy do jej odwiedzenia, a chętnym do obejrzenia pokazu demo na MiG-29 z Malborka przypominamy, iż pierwszy w tym sezonie pokazy planowany jest już na 13 maja w Iławie! Pilotom, rzecznikowi bazy, oraz kolegom na co dzień współpracującym z 22. BLT raz jeszcze dziękujemy za miłe przyjęcie! Rafałowi, jak i wszystkim pilotom  Bazy w Malborku życzymy dużo lotniczego szczęścia i tylu lądowań co startów. Pełna relacja wkrótce!

   15 marca 2017   |   TRENING F-16 TIGER DEMO TEAM – AKADEMIA NIKONA

W dniu 15 marca 2017 roku na lotnisku 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach odbył się kolejny w tym roku trening F-16 Tiger Demo Team. Za sterami maszyny zasiadł kpt. pil. Dominik „Zippity” Duda. Było spektakularnie, dynamicznie i nie zabrakło flar. Skromna ekipa członków SPFL Air Action była świadkami tego emocjonującego pokazu, jak i wielu innych lotów samolotów F-16. Pogoda była idealna do robienia zdjęć. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

   15 marca 2017   |   POŻEGNANIE ANTKA

15 marca na białostockim lotnisku Krywlany odbył się pożegnalny lot ostatniego aeroklubowego An-2. Wraz z nim skończyła się pewna epoka na białostockim niebie – to był najbardziej charakterystyczny samolot, którego kształt i dźwięk znał każdy mieszkaniec. Niebo płakało, smutek gościł na twarzach ludzi, na szczęście krótko przed lotem niebo się rozpogodziło i wyszło piękne słońce. Niedługo Antek zacznie swoją nową przygodę w Argentynie.
   3 marca 2017   |   WARSZAWSKA PREZENTACJA

3 marca na lotnisku Bemowo odbył się pokaz śmigłowca AW-101, biorącego udział w przetargu na śmigłowiec dla wojska polskiego. Zaproszeni widzowie mogli usłyszeć krótką prezentację przedstawiającą możliwości maszyny, a także obserwować dynamiczny pokaz możliwości lotnych w symulowanej akcji ratowniczej. Piękne wiosenne słońce dodało uroku całemu przedsięwzięciu. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć fotografa z SPFL.

   27 lutego 2017   |   ZIMOWY REKONESANS W MEIRINGEN

Gdzie udać się, kiedy ma się kilka dni wolnych w Szwajcarii? Jest takie miejsce, które ciągnie każdego lotniczego świra :). Oczywiście wszyscy je znamy. Baza lotnicza w Meiringen. Najczęściej pojawia się ona  w naszych relacjach w kontekście zakończenia fotolotniczego sezonu i ćwiczeń strzeleckich w rejonie Axalp. Tym razem mieliśmy możliwość aby odwiedzić ją, jako jedną z pierwszych w tym roku. Sprawdziliśmy, dzieje się tam sporo nie tylko w czasie tych kilku wyjątkowych dni w październiku. Początek roku to okres zintensyfikowanego szkolenia lotniczego  w bazach Szwajcarskich Sił Powietrznych. Hornety, Tigery, Super Pumy , Couguary i Pilatusy często wznoszą się w powietrze. Dzieje się tak nie tylko w Meiringen ale również w bazach w Payern i Emmen, które również na krótko odwiedziliśmy. Pięknie ośnieżone szczyty i duża liczba operacji powietrznych zaowocowały ciekawymi kadrami, którymi podzielimy się już wkrótce w szerszej fotorelacji.
   22 lutego 2017   |   MOKRA ROBOTA W ŁASKU

21 lutego po raz pierwszy w tym roku odwiedziliśmy 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku. I chociaż pogoda nie napawała nas optymizmem, to po długiej zimowej przerwie z entuzjazmem przyjęliśmy możliwość obcowania z tym, co kręci nas najbardziej. Wbrew pozorom, deszczowa i wietrzna pogoda stworzyła niecodzienne warunki do fotografowania stalowych Jastrzębi. Dynamiczne starty i lądowania na mokrym pasie, ale również wizyta w hangarze zaowocowała zdjęciami, które już niedługo będziecie mogli zobaczyć w dłuższej relacji z tego wydarzenia, do czego Was niezmiernie namawiam! A korzystając z okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Pani kpt. Joannie Motylińskiej – Szczych  za umożliwienie fotografowania efów szesnastych oraz za poświęcony nam czas.

   8 lutego 2017   |   GPR CZYLI GRUBA PORCJA RATOWNICTWA

W dniu 08.02.2017 postanowiliśmy sprawdzić co dobrego słychać w 3. Grupie Poszukiwawczo – Ratowniczej stacjonującej na co dzień w podkrakowskich Balicach. Nasza wizyta zbiegła się w czasie z procedurą rozkonserwowania jednej z maszyn należnych do 3. GPR co dało nam okazje podziwiania “bestii” budzącej się do życia i zrobienia kliku zdjęć.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.