Aktualności z życia SPFL Air-Action

   11 czerwca 2017   |   COSFORD AIR SHOW 2017

W dniu 11 czerwca 2017 r. udaliśmy się do Anglii na międzynarodowe pokazy Cosford Air Show. Przez ostatnie dwie edycje tych jednodniowych pokazów mieliśmy dużego pecha z typową angielską pogodą. Więc w tym roku to już była kwestia ambicji! Czy nam się udało przełamać złą passę? Będziecie mogli się sami przekonać już niedługo w pełnej relacji. Zapraszamy!

   10 czerwca 2017   |   LOTNICZE DEPUŁTYCZE

W drugi weekend czerwca, w dniach 10-11.06 w Depułtyczach Królewskich koło Chełma zorganizowano drugą edycję pikniku Lotnicze Depułtycze.  Gospodarzem imprezy było Centrum Lotnicze PWSZ w pobliskim  Chełmie. Pogoda dopisała i przez dwa dni miłośnicy awiacji mieli idealne warunki do podziwiania podniebnych ewolucji. A działo się nie mało… Z największych atrakcji należy wymienić bohatera bitwy o Anglię – Supermarine Spitfire. Mieliśmy również okazję podziwiać  lekki samolot szturmowy OV-10 Bronco, jego zwrotność i umiejętności pilotów wzbudziły zachwyt widowni. Duże emocje wywołały również występy czeskiej grupy rekonstrukcyjnej Pterodactyl Flight. Walki powietrzne replik samolotów z I Wojny Światowej połączone z symulacją ataku na lotnisko zrobiły na nas wrażenie. Oczekiwanymi gośćmi byli na pewno: zespół akrobacyjny Biało Czerwone Iskry z Dęblina (występ w sobotę) oraz MiG-29 z 23 Bazy Lotrnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim (występ w niedzielę). Na więcej zdjęć z tej udanej imprezy zapraszamy już wkrótce.
   10 czerwca 2017   |   PLANES OF FAME AIRSHOW

P-51 Mustang, N9MB Flying Wing, P-38 Lightning, oryginalne japońskie Zero, F8F Bearcat i F-35 Lightning II… to tylko ułamek tego, co zaprezentowało muzeum w Chino podczas dorocznego Planes of Fame Airshow… pokazów, które po tej stronie Atlantyku są raczej mało znane, ale w niczym nie ustępują, a śmiem twierdzić, że nawet pod wieloma względami przewyższają znane większości pokazy warbirdów w Europie. Choć zarówno o miejscu, w którym pokazy się odbyły, jak i historii większości znajdujących się w nim samolotów możnaby napisać oddzielną książkę… to my ograniczymy się do skromnej relacji okraszonej skromną galerią.

   4 czerwca 2017   |   27. AVIATICKA’ POUT’ 2017

Pardubice to zdecydowanie impreza niosąca ze sobą sporą dawkę energii. Dużą ilość w postaci wspaniałych historycznych maszyn, od pionierów lotnictwa takich jak Bleriot po słynne maszyny II Wojny Światowej z Mustangiem i Spitfire’em na czele. Jak zwykle część energii uwalniano także na ziemi licznymi wybuchami pirotechnicznymi połączonymi z rekonstrukcjami. Jednak największą jej dawkę przyniosła ze sobą pogoda raz za sprawą upalnej soboty a dwa burzową i ulewną niedzielą. Całą relację z tej imprezy jak zwykle znajdziecie wkrótce na naszej stronie!

   3 czerwca 2017   |   DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR W 23. BLT

W dniu 03.06.2017 r. na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego odbył się „Dzień Otwartych Koszar” na którym nie mogło nas zabraknąć. Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła w tym dniu tłumy odwiedzających. Były stoiska z pamiątkami i gadżetami, wystawa statyczne statków powietrznych oraz sprzętu obsługi naziemnej. Około godziny 11.40 rozpoczęły się pokazy w powietrzu a udział w nich brały min. MiG-29, Su-22, Mi-24, PZL-130 „Orlik”, W3-Sokół Oraz Artur Kielak na swoim XA-41. Czy warto było się wybrać tego dnia do Mińska Mazowieckiego? Odpowiedź na to pytanie już niebawem w szerszej relacji.

   2 czerwca 2017   |   THE MID ATLANTIC

W miniony weekend tj. 2-4 czerwca br. w mieście Reading w stanie Pensylwania odbyły się jedne z bardziej rozpoznawalnych imprez o tematyce wojennej – The Mid Atlantic Air Museum’s World War II Weekend. To ogromne przedsięwzięcie organizacyjne to nie tylko pokazy lotnicze. Przez 3 dni pokazów zaangażowano ponad 2000 osób, pokazano ponad 200 pojazdów z epoki i około 80 samolotów. Każdy zainteresowany tematyką wojenną mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Obszerna relacja z tego weekendu już wkrótce.
   31 maja 2017   |   BETHPAGE AIRSHOW

Z czym kojarzyć się może plaża Jones Beach w Nowym Yorku na przełomie maja i czerwca? Dla entuzjastów lotnictwa tylko z jednym – pokazy Bethpage Airshow! Domyślam się że jak co roku, tak i w tym nie zabraknie pozytywnych lotniczych wibracji. Już na „wejściu” można było rozpoznać charakterystyczny głos komentatorski, muzyka słów płynąca z głośników – to nikt inny jak Rob Rider. Świetna zabawa uczestników na nowojorskich plażach, zaangażowanie organizatorów w sam pokaz, świetne warunki pogodowe. To wszystko sprawiło, że po raz kolejny z pokazów w USA nie można wyjść zawiedzionym. Czekajcie na relację z tego wydarzenia, już wkrótce.
   31 maja 2017   |   MILLEVILLE AIRSHOW

Gospodarzem dzisiejszych pokazów w stanie New Jersey jest niewielkie miasteczko Millville, leżące 2,5h drogi na południe od Nowego Yorku. To moja pierwsza tegoroczna wyprawa za Ocean więc jestem podwójnie podekscytowany. Tegoroczne pokazy o nazwie Millville Airshow – Wheels & Wings to nie tylko samoloty, to także zlot fantastycznych samochodów klasyków, w większości z lat 50 i 60-tych ubiegłego stulecia. Program jak dla mnie bardzo ciekawy, a kropkę nad „i” nie postawił nikt inny jak grupa demonstracyjna Blue Angels. Relacja z tego wydarzenia już niebawem.

   30 maja 2017   |   AKADEMIA NIKONA W MIŃSKU

Kolejna edycja Akademii Nikona nie mogła się odbyć również bez obecności członków naszego Stowarzyszenia. Już po raz kolejny gościliśmy w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. W tym czasie w bazie odbywały się zaplanowane ćwiczenia, nie przeszkodziło to nam na początku naszej wizyty krótko porozmawiać z pilotami i dowódcą bazy. W ćwiczeniach oprócz stacjonujących tam samolotów MiG-29 udział brały dwa śmigłowce W-3PL Głuszec i dwa Mi-24 jak również samolot PZL M28B TD Bryza. Dwa dni dostarczyły niesamowitych emocji, głównie za sprawą pilotów z “mińskiej” bazy. Efektowne starty (szczególnie te na dopalaniu), przeloty i lądowania uwieczniliśmy na kartach naszych aparatów czym nie omieszkamy się z Wami podzielić w naszej fotorelacji, na którą już niedługo zapraszamy. Osobiście nie mogę się już doczekać kolejnej Akademii Nikona jak i kolejnej wizyty w 23. BLT, to naprawdę niesamowite miejsce. Łukasz “Słowik” Słowiński
   22 maja 2017   |   SEZON W 4. SKRZYDLE RUSZA Z KOPYTA

Na lotniskach 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego rozpoczął się okres intensywnej krzątaniny. W Radomiu i Dęblinie niebo zapełniło się Iskrami, Orlikami oraz śmigłowcami SW-4. Wykorzystując okres sprzyjającej pogody swoją przygodę w powietrzu rozpoczęli adepci ze Szkoły Orląt. Do sezonu pokazowego przygotowują się także piloci z Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry szlifując elementy programu na sezon 2017. Życzliwość pilotów oraz techników, dobra pogoda oraz wysoka intensywność przełożyła się z pewnością na ciekawy materiał.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez odpowiedniego zezwolenia.